Šampon pro lesklé a hebké vlasy – rozebrané celé jeho složení – Bione

Značku Bione Cosmetics ti dle mého nemusím moc představovat. Je známá a snad každá o ní v dnešní době ví. Jo, dříve plno slečen či žen netušilo, že jí lze koupit i běžně v drogérii a ne pouze přes různé e-shopy.

Bione patří k výrobci Drogerex, který pochází z Česka. Klade důraz na to, že v produktech od Bione nenajdeš zbytečné látky, které by v nich byly navíc. Navíc je důraz kladen na funkčnost a ne na kvantitu.

Mnoho žen si plete označení produktů ,,BIO“. Ano, některé produkty jsou označené tímhle slovem. A to znamená, že neobsahují silikony, parabeny, alkylfenoly, ropné deriváty a jiné škodlivé látky. Proto jej mohou používat i ti, co trpí různými dermatologickými potížemi. – Tohle vše o sobě tvrdí značka, nikoliv já!

Občas čtu na Bione Cosmetics označení přírodní kosmetika, která klade důraz na bezpečnost a ekologii. To sice ano, určitě jí tohle tvrzení neberu. Ale nesouhlasím s označením přírodní. O tomhle tvrzení se již pár let diskutuje po netu. Je sice hezké, že na obalech produktů najdeš dvě nějaká loga, ale co ty loga doopravdy znamenají? Zelený krokodýl znamená dle webu značky „Friendly to vegans“ a druhé logo je i s nápisem „Český výrobek“. Co vím já, tak přírodní kosmetika mívá svá označení, různé certifikáty a loga na produktech, proč to zde není? Protože si to výrobce nemůže dovolit. Sice produkty neobsahují ty složky, co jsou vypsané výše, ale obsahují jiné škodlivé látky, které nedovolují použít označení přírodní, atd..

O jaké jiné škodlivé látky se jedná? Každý výrobek pochopitelně obsahuje jiné látky, takže já se v dnešní recenzi zaměřím na látky, které obsahuje regenerační šampon Keratin Argan pro lesk a hebkost vlasů.

Řada Keratin Argan je vhodná pro vlásky bez lesku, hebkosti, pružnosti a nedostatku výživy.

Arganový olej – na vlasy prospěšný v mnoha směrech – navrací jim přirozenou vitalitu a lesk od kořínků až po konečky. Kořínky vlasů vyživuje a prokrvuje a díky tomu se struktura vlasů zpevňuje. Hloubkově vlasy hydratuje a dokáže pomáhat s léčbou vlasové pokožky.

Keratin neboli keratinový hydrolyzát je z ovčí vlny a proteinů obsahuje aminokyseliny, které jsou shodné s těmi, které přirozeně vlasy obsahují. Vlasy unavené od sluníčka, barvením, trvalou, fénováním, odbarvováním či stárnutím doplňuje o aminokyseliny, které si vlas sám přirozeně nedokáže vytvořit. Díky tomu se vlasy zpevní, vrátí se lesk a tolik se netřepí.

V této řadě najdeš nejen šampon, který dnes hodnotím, ale také masku na vlasy, olej na tmavé vlasy, olej na světlé vlasy, kondicionér, bezoplachový kondicionér a vlasovou regeneraci. 

Šampon je v průhledné lahvičce, která má 260 ml a měla by vydržet až na 150 použití. Samotný šampon je žluté barvy. Mám ráda lahvičky, které jsou průhledné, že lze krásně vidět, kolik šamponu v ní ještě zbývá. Struktura šamponu mě zaujala. Není ani moc tekutý, ani hustý, ale takový spíše až mazlavý. Což ničemu nevadí, ale s takovým jsem se ještě nesetkala. Vůně je také příjemná, nevím k čemu bych jí přirovnala, ale je taková jemná a nevadí mi. Líbí se mi, jak po umytí po ní voní i vlasy, to je moc příjemné.

Stačí nanést na mokré, vodou umyté vlasy malá troška a vytvoří dostatečně bohatou pěnu. Takže z toho vyplývá, že obsahuje ne příliš dobrou pěnivou látku, která je určená k vytvoření bohaté pěny. Z vlasů se hezky a jednoduše vymývá, s tím problém není 🙂 Po konečné úpravě jsou vlasy opravdu krásně hebké, lesklé, dobře se rozčesávají a vzhledově vypadají moc pěkně. Pochopitelně je musíte mít v dobrém stavu sami od sebe. Jeeej, to jsem se dneska rozepsala 😀

Výrobce doporučuje k šamponu použít regenerační přípravek z té samé řady. To já nedělám. Mám své oblíbené regenerační přípravky a je mi jedno, že se nejedná o tu samou řadu, jako šampon. Každý výrobek má ze zadní strany psanou šarži spotřeby, kde je uvedené datum do kterého je potřeba produkt spotřebovat.

 

Složení:

Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate (hned na druhém místě je látka, která není vhodná pro citlivou pokožku), Cocamine Oxide (látka díky které se tvoří pěna), Disodium Cocoyl Glutamate (emulgátor), Lauryl Glucoside (tenzid), Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Parfum, Lecithin (pomáhá ostatním látkám se lépe dostat do vrstev pokožky), Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrolyzed Keratin, Allantoin, Panthenol, Phenoxyethanol (chemická látka potenciálně zdraví škodlivé), Potassium Sorbate (konzervant).

 

Sodium C14-16 Olefin Sulfonate – sůl sulfonátu sodného. Je vyroben buď z kokosového oleje nebo ropy. Používá se nejen do kosmetiky, ale i v zemědělství, textilním průmyslu, v pracích prostředcích, ve stavebninách a přidává se do hasičské pěny. Není vhodný pro lidi, kteří mají citlivou pokožku, protože má velmi dráždivé účinky.

Cocamine Oxide – aktivní činidlo, tohle je ta látka, která vytváří bohatou pěnu. Vyrábí se z kokosového oleje. Nepovažuje se za škodlivou látku!

Disodium Cocoyl Glutamate emulgátor, který spojuje vodu a olej. Pomáhá rozpustit nečistoty a šetrně je odstraňuje z pokožky. Je šetrný, nedráždí a je vhodný pro citlivou pokožku. Nenarušuje pH pokožky, má dobré pěnivé účinky a změkčuje tvrdou vodu.

Lauryl Glucoside – látka, která slučuje vodu, olej a nečistoty. Dokáže nahradit sulfáty a jiné pěnivé chemikálie. Je šetrný k pokožce a je biologický a šetrný k životnímu prostředí.

Cocamidopropyl Betainevhodná pro všechny typy pleti. A pouze ojediněle může způsobit začervenání či jiné podráždění pokožky. V kosmetice zastává funkci čištění a pěnění, nahrazuje funkci sulfátů.

Lactic Acid neboli Kyselina mléčná – dělá potenciálně pokožku citlivější, jiné negativní účinky nemá. Má rozpouštěcí, hydratační a zvlhčující schopnosti a upravuje pH.

Lecithin – přírodní látka, působí jako emulgátor a má antioxidační účinky. Pomáhá jiným látkám se hlouběji dostat do vrstev pokožky. Není škodlivý.

Allantoin chrání, uklidňuje a hydratuje pokožku. Zmírňuje podráždění, chrání před UV zářením a regeneruje.

Phenoxyethanol – antibakteriální a konzervační látka. Může způsobit alergické reakce. Maximální povolená koncentrace je 1%!! Jedná se o chemickou látku potenciálně zdraví škodlivé.

Potassium Sorbate neboli Sorbát draselný – používá se jako alternativa parabenů a funguje jako konzervant.

 

Skoro celé složení šamponu jsem popsala a sama můžeš vidět, jaké látky obsahuje a udělat si o značce vlastní obrázek. Já bych to zakončila tak, že šampon není na vlasy špatný. Mně vyhovuje, nedráždí mi pokožku. Ale nelíbí se mi, že značka ze sebe dělá něco, co vlastně není.

9 komentářů Přidat své
  1. Já jeden šampon od téhle značky měla , byl to taky keratin, ale jestli s arganem si nepamatuji, ale vlasy jsem po něm měla takové vrzavé a od půlky balení mi začal dráždit pokožku, tak už jsem ho nepoužívala, 🙂

    1. To bude přesně to o čem píšu s jednou látkou, kterou šampon obsahuje 🙁 bohužel ti vlasovou pokožku nejspíš začala dráždit látka – Sodium C14-16 Olefin Sulfonate , Cocamidopropyl Betaine nebo Phenoxyethanol .

  2. Já mám a momentálně zrovna používám šampon s keratinem a kofeinem a je docela fajn, ale musím ho používat spolu s kondicionérem nebo maskou, jinak vlasy vysušuje 🙂 ale zase mám objem 🙂

  3. Já jsem neměla sice úplně přesně tento šampon, ale jiný od této značky, myslím, že s obsahem konopí. A musím říct, že jsem ani jednu lahvičku nespotřebovala, protože mi na něm vadí to, že skoro vůbec nepění a konzistence je až moc tekutá. A mě teda bohužel strašně padají vlasy a hledám nějaký šampon, který by je tolik nezatěžoval a myslela jsem, že tohle bude třeba ta pravá značka, ale asi bohužel. Mám docela strach, aby to u mě s vlasy nedopadlo takhle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *