RECENZE | Rtěnka s matným efektem v odstínu Candy Yum-Yum – M.A.C

Vždy jsem po krásce jménem rtěnka od M.A.C toužila, ale bylo mi líto investovat více jak 500 Kč do jedné rtěnky. Četla jsem všude, že jsou skvělé a za tu cenu se opravdu vyplatí, ale stále jsem si žádnou nepořizovala. Po mých 15.narozeninách kdy jsem se definitivně rozhodla, že se líčením a vším okolo (tedy i kadeřnictvím, nehty) chci živit a musím se stále zdokonalovat a kosmetika je mým velkým koníčkem, tak jsem si řekla, že si udělám radost a nějaký krásný odstín si pořídím. Objednala jsem si svojí první M.A.C rtěnku v odstínu Candy Yum-Yum. Je to opravdu šťavnatý a růžovoučký odstín, který na vašich rtech nejde přehlédnout.

Co matná rtěnka od M.A.C slibuje?
  • Matná textura
  • sytá krycí schopnost
  • hydratační
  • vrstvitelná
  • dlouhotrvající

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obal rtěnky nemusím určitě nikomu představovat a ani zdlouhavě vychvalovat, jelikož je prostě krásný a luxusní. Moc jsem si oblíbila matné rtěnky, ale ty vím, že obecně je u nich známo, že rty vysušují, takže jsem byla zvědavá, jak na tom bude tato kráska.  K rtěnce jsem si hned přičichla a vonní příjemně. Není to žádná hrozná parfemace, ale je to jemná a nijak složitá, těžká vůně. Hned jsem jí musela zkusit na ruku a pigmentace, sytost a celý textura byla hned na první zkoušku skvělá! K rtěnce jsme si objednala i konturovací tužku ve skoro totožném odstínu, akorát od jiné značky v hodně odlišné částce (recenzi na blog chystám v květnu.

Konturovací tužku jsem si nanesla okolo rtů a poté opatrně nanesla rtěnku. Hned jsem poznala u prvního nanášení, že je krásně matná a nanáší se skvěle.  I když je matná, tak její konzistence je celkem krémová a stačí pouze jedno nanášení na rty, ale já pro plnou sytost nanáším na rty 2x (na fotce máte možnost vidět rtěnku, jak vypadá po jednom i po druhém). Aby odstín a celkově rtěnka vypadala na rtech skvěle, tak si rty obtisknu do kapesníku.

Rtěnka mi rty nevysušuje, ale nemůžu říct, že by je hydratovala. Klasika u matných rtěnek. Výdrž rtěnky je opravdu obrovská a to byl i hlavní důvod, proč jsem si M.A.C rtěnku chtěla koupit.
Čím jsem byla příjemně překvapená? Zrovna když jsme měla rtěnku na rtech, tak jsem měla rozpitou kávu bílém hrnku a klasika byla, že jsem po napití s rtěnkou na rtech měla rtěnku nejen na rtech (minimum), ale hlavně na tom hrnku.  Ale s touhle rtěnkou tam nebyla ani známka napití s rtěnkou.
Držela stále, ani se nehnula.  Potom jsme i s rtěnkou jedla a to už maličko mizela, ale celkově mě na rtech vydržela i s napitím cca 3-4 hodiny, takže pokud nebudete s rtěnkou jíst, tak vám na rtech vydrží cca 5 hodin, což je opravdu podle mne slušná výdrž.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyní mám ve své sbírce rtěnek dvě od značky M.A.C a rozhodně si plánuji svojí sbírku rozšířit a další krásku si plánuji pořídit nejspíše v květnu. Tenhle odstín nosí např. Rihanna, Kary Perry, Kelly Osbourne, Nicki Minaj nebo Taylor Swift!

Má matná kráska je v odstínu Candy Yum-Yum
Tuhle a jiné krásky seženete TADY
Cena rtěnky je 519 Kč
Máš nějakou rtěnku od Macu?
Líbí se ti tenhle odstín?
16 komentářů Přidat své
  1. Já mám zatím jen takovou tu levnější kosmetiku. Ale zatím se pohybuju v ceně od 100 do 300. Ale tahle recenze mě nalákala. Tak si to ještě promyslím a možná investuju těch 500 korun do rtěnky a budu doufat, že je opravdu tak skvělá. 🙂
    Catherine Ribbon

  2. Tomuto sa povie DOKONALÁ FARBA A PIGMENTÁCIA! ♥ Od Macu chcem určite vyskúšať nejaký, najviac sa mi zapáčil Heroine. Ten je tiež krásny! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *