TIP | Slupovací maska na černé tečky z černého uhlí – DIY

Já na černé tečky bohužel trpím a není to pouze pár měsíců, ale délku odhaduji od mé počáteční puberty, kdy se tyhle nepříjemnosti holkám bohužel objeví.  A nejen holkám, ale překvapivě i někteří kluci trpí na černé tečky, ale holek je
mnohem více!  Nikdy jsem je nenechávala být a vždy jsem se jich nějakým způsobem snažila zbavit.

Ať už klasicky vymačkáváním, speciální kosmetickou jehlou, chemickými maskami, peelingy,
náplastmi (recenze je na blogu), různé pleťové vody a má poslední zkušenost byla maska z bílků, bohužel ani jedna možnost mi nepomohla na 100 nebo aspoň 99%. Jednou za dva dny si vždy projíždím pinterest.com a hledám inspiraci, různé nápady a návody.  Nedávno jsme narazila na zajímavou masku, která je určená proti černým tečkám z černého uhlí.
V receptu se psalo, že budeme potřebovat lepidlo, zřejmě netoxické, ale i tak mi to přišlo divné. Proto jsem se rozhodla, že návod maličko pozměním a přizpůsobím si jí podle svého!

 

Co budeme k výrobě masky na černé tečky potřebovat?
 • 1 PL čiré želatiny
 • 2 PL mléka
 • 1 tabletu Spiruliny
 • ½ tablety černého uhlí
 • ½ KL jedlé sody

Přichystáme si k věcem, které jsem vám napsala ještě misku, špejli, placatý štětec na make-up nebo speciálně určen na nanášení pleťové masky. Nebojte, štětec si nezničíte.  Jde krásně umýt a barvu má stejnou, jakou před použitím, nebude zelený!  Pokud máš všechny potřebné věci a ingredience připravené, tak to bude jen hračka a potom dlouhé čekání a netrpělivost, jak to všechno dopadne!

Jdeme na to!
 1. Do misky dáme želatinu, mléko a na pár sekund (10-15s) dáme do mikrovlnné trouby.
 2. Rozdrtíme si obě tabletky a přidáme je k želatině.
 3. Pleť si odlíčíme, pokud jste měli na pleti make-up a buď použijete pleťovou vodu a nebo si pleť důkladně umyjete vlažnou vodou pro otevření pórů.
 4. Pořádně celou směs promícháme a naneseme jí štětcem na problematická místa. Jak můžete na fotkách vidět, tak já nanášela na oblasti nosu, brady a tváře (protože jsem udělala více množství masky a potřebovala jsem jí spotřebovat), ale vám jsem uvedla množství ve správném poměru.
 5. Necháme masku zaschnout cca 20 minut, pokud jste stejně nedočkavé a netrpělivé, jako já. Najděte si nějakou zábavu, která vám zabere stejný čas, jako maska na obličeji po dobu zasychání, aby jste si to nezačaly loupat, když ještě maska není dostatečně zaschlá. Já zatím utřela prach, vysála a vytřela podlahu, klasické sobotní dopolední uklízení 🙂
 6. Po uplynulé době, kdy je maska dostatečně zaschlá můžeme jít na hřeb celé práce. Opatrně masku odloupneme, poté si vodou opláchneme obličej, pleť vyčistíme svojí oblíbenou pleťovou vodou a naneseme náš oblíbený pleťový krém.
 7. Sami uvidíte, jak je vaše pleť hladká a čistá! Samozřejmě černé tečky nebudou všechny pryč, ale malá změna bude určitě vidět. Pokud budete tuhle masku opakovat 1x týdně, tak by měly být změny hodně znát.
Nedoporučuji masku na pleť nanášet víckrát jak 1-2x týdně, přeci jenom černé uhlí má silnější účinky.
PŘED
PO

Máš problémy s póry?

Jaké produkty na ně používáš?

Děláš si vlastní pleťové masky?

14 komentářů Přidat své
 1. Masku bych zkusila, ale tablety spiruliny doma nemám, a nechce se mi je kvůli tomu kupovat. Jsou v receptu nutné nebo nelze je něčím nahradit?

 2. já jednou zkoušela domácí masku se skořicí, ale hrozně mi zčervenal a pálil obličej – skořice na pleti asi nebude můj kamarád 😀 od té doby jsem raději žádnou domácí masku nezkoušela:D

 3. Opravdu existuje maska ze skořice : Skořice+ lžička medu = je to na pleť s póry a má účinky, že skořice vypaluje a med zjemňuje a chrání, ale záleží na to co člověk snese no. Jinak na černé tečky používám bílek z vajíčka rozšlehaný vydličkou a pak štětečkem nanáším na obličej a po to na to dám vrstvu papírového kapesníku nejlépe jemného.

  1. Spirulina je vlastně sinice a v Japonsku se pěstuje na výrobu vitamínových tablet (obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B6, atd..) 🙂 a seženeš jí buď v lékárně a nebo třeba ve zdravé výživě! Nemáš zač, ať se maska povede 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *