Matná tekutá rtěnka + líčení – Liquid Suede Cream Lipstick – NYX

Tuhle recenzi jsem si chystala dlouho, ale byl tu jeden jediný problém. Nanést můj vybraný odstín této krásné tekuté rtěnky byl pro mě nadlidský výkon. Mnohé z vás to možná nepochopí, ale jelikož mám rtěnku v tmavé červené barvě, tak každá nedokonalost jde na rtech vidět. Pokoušela jsem se několikrát, ale vždy mi někam rtěnka ujela např. do koutku a nebo mi nešly dobře vykreslit rty. Samozřejmě jsem si pomáhala i konturovací tužkou, kterých jsme vyzkoušela několik. Ale nakonec jsem dospěla k tomu, že to chce trénink, zkoušet a zkoušet dokud se nenaštvete a nakonec vám to půjde, haha.. Kolikátý pokus to byl u mě? Asi desátý a stále s tím nejsem na 100% spokojená.

 

 

Co tekutá rtěnka slibuje?
 • Luxusní živoucí barvy
 • snadno se roztírá
 • po chvilce krásný matný finiš
 • sametově hladké rty
 • dlouhotrvající a voděodolné složení
Obal je moc hezký a líbí se mi, že vždy má každá rtěnka stejnou barvu jako odstín 🙂 
Z vrchu vršku je černý jakoby diamant, sice se jedná o detail, ale mě se i malý detail, který se mě moc
líbí. Ano jsem detailistka, která si všímá detailů, hihi.. Nápisy na obalu rtěnky jsou hezké, sladěné a designově upoutají pozornost. Určitě se mi tento obal líbí víc, než obaly u rtěnek Soft Matte. Ty mě přijdou celkem nudné a nezajímavé, možná co se písma týče.

 

V nabídce je 20 různých odstínů. Najdete tam nude, červené, tmavě červené ale i fialové, tmavě zelené a šedé. Záleží jen na vás, jakému odstínu dáte přednost a jak odvážné budete 🙂
Já se tentokrát rozhodla být odvážná a maličko vyčnívat z davu a zkusila tmavě červenou matnou krásku, která mě ze začátku dělala problémy, ale teď se jí chystám vyvětrat i na nákupy do města. Než začnu recenzovat rtěnku, jak se na rtech nosí, atd..
Tak bych se vrátila ještě k obalu a k nanášecí tyčince. Odstín rtěnky je napsán tiskacím písmem, které je čitelné (i
velikostně) a uvedeno z boku lahvičky – CHERRY SKIES, ale odstín je i dokonce uveden zespodu akorát se jedná pouze o číslo 03 a nějaká písmena (která jsou ale i z boku).
Krásně se tam hodí, že? 🙂
Nanášecí tyčinka je udělaná tzv. zešikma a na rtech je velice příjemná, úzká, takže se nanáší dobře ale to mohu říct až teď, když už v tom mám trénink, haha.. Ano, ta se fakt povedla a moc hezky se s ní udělá tvar rtů. Já kvůli hezčímu tvaru používám i konturovací tužku, ale věřím že by to šlo i bez ní.

 

Samotný obsah v lahvičce je krémový a skvěle pigmentovaný. To mohu říct hned v první větě. Stačí nanést na rty pouze jedna vrstva a máte krásné v mém případě tmavě červené rty 🙂 Opravdu stačí pouze jedno namočení a vykreslíte s tím rty. Co se týče zasychání, tak rtěnka schne na rtech rychle a téměř hned po nanesení vytváří ohromný matný finiš.  Jak rtěnka slibuje, tak rty vypadají sametové a jsou velmi příjemné. I když se jedná o matnou rtěnku, tak rty hydratuje a ani po několika hodinách nošení nebyly rty vysušené.
Moc se mi líbí, jak si rtěnka pohraje s rty a dodá jím krásný tvar a vypadají větší, plné 🙂
Rtěnka vydrží na rtech 2-3 hodiny, i když po asi 1 hodině se začne z prostředka rtů vytrácet a je potřeba nanesení zopakovat. Ale poté můžete opět fungovat a rtěnka přežije i pití nebo menší jídlo 🙂 Na skleničky se sice trochu obtiskává, ale v mém případě vlastním pouze jednu rtěnku, která to nedělá.

 

K této recenzi jsem se rozhodla udělat i líčení, které plánuji v kombinaci s touhle tekutou matnou rtěnkou nosit! 🙂

Na tohle líčení byly použité tyto produkty:
 • podkladová báze pod oční stíny – 100% bambucké máslo zn. TOPVET
 • oční stíny – 120 COLOR PALETTE (5 th EDITION) zn. bhcosmetics
 • řasenka – SuperExtend Winged Out zn. Avon
 • make-up – All about matt!! zn. Essence
 • pudr – Ideal Flawless zn. Avon
 • bronzové perličky zn. Avon
 • tvářenka – paletka Metallic Shimmer Matte zn. H&M
 • obočí – GEL POUR SOURCILS zn. NYX
 • rty – konturovací tužka
 • rty – LIQUID SUEDE CREAM LIPSTICK zn. NYX

 

Tekutá rtěnka má 4 ml
Cena rtěnky je 199 Kč
Odstín je Cherry Skies
Tekutou matnou rtěnku zakoupíte TADY
Máš zkušenosti s tekutou rtěnkou?
9 komentářů Přidat své
 1. Vau 🙂 oceňujem, že odtieň vyzerá na perách rovnako ako mimo nich. Ja som si minule pozerala v drogérii matné lesky a rozhodne farba, ktorá bola vo fľaštičke a farba na perách nemali ten istý odtieň…
  Marysamazingworld

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *