Dovolená v Africe aneb poznávání Tuniska!

Krásnou středu přeji!
Tak jsem tu zpět a to se slíbeným článkem, o který mi pár slečen napsalo. Ani jsem nepočítala s tím, že by jste o článek s fotkami z mé dovolené měly zájem, ale moc mě to potěšilo a i pro sebe tu budu mít menší vzpomínku ve formě článku.

Hammamet

Miluji blogy o cestování! Ano, asi si říkáte, kdo by cestování nemiloval a navíc je to teď „trend“ mezi mladými lidmi. Mladí lidé mají své sny a plány procestovat celý svět už od školky. Ale to je na těch snech malých dětí přece krásné, není třeba jim kazit sny o tom, jak to doopravdy nejčastěji bývá. Život je o snech a plánech, každý člověk to tak má!

Přílet na letiště a část Akoudy/odlet domů z Monastiru/letiště Monastir Habib Bourguiba Internnational Airport/Jaderské moře

Ani já nejsem vyjímkou ohledně cestování a mám v hlavě své plány a sny, kam bych se jednou v životě chtěla podívat a pokud se mi to místo zalíbí, tak to nemusí být pouze jednou a naposled! A právě letošní dovolená se mi tak zalíbila, že ten stát mám v plánu navštívit znovu, sice o pár kilometrů dál do jiného města, ale kdyby se mi až tak moc zastesklo a chtěla městečko, kde jsem letos byla znovu pozdravit, tak není problém stopnout taxi a za pár dinárů se tam svést.

Cesta na letiště přes Hammamet

Z názvu dnešního cestovatelského článku Vám může být jasné o jaké části země bude řeč. Tunisko je stát, který se nachází v severní Africe. Navštívit Afriku byl vždy můj sen <3. Nebudu sem psát podrobného informace o Tunisku, protože si je jednoduše můžete vyhledat na internetu a zahlcovat je tímto článkem mi přijde zbytečné. Ale pár informací ohledně města Nabeul, kde jsem strávila já a mamka 8 dní mi zbytečné nepřijde, protože co jsem se tak dozvěděla, tak tohle město úplně tak známé není.

Ano, jak jsem psala ve článku, tak k Tunisku tyhle skládky prostě patří

Město Nabeul se nachází u poloostrova Cap Bon a je celkem oblíbené, ale u Čechů zas tak známé není, což mě osobně se potvrdilo. Mnohem známější je Monastir, Tunis a Djerba. Pokud se právě rozhodnete Nabeul navštívit, tak z největší pravděpodobnosti poletíte na letiště Monastir Habib Bourguiba International Airport, které se od něj nachází cca 130 km. Nabeul je staré město, které bylo založeno v 5.století, ale bylo pod jiným názvem. Historii má krásnou, protože se jedná o město s hrnčířskou a keramickou historii a v ulicích to jde vidět.

Než jsme se dostali autobusem z Monastiru do cílové destinace, tak jsme projížděli přes Sousse a Hammamet. Byla už noc, takže jsme toho moc neviděli, ale i v noci to ve městech žije, takže o noční život jsme nepřišli. Mnohem více jsme ale viděli, když jsme se vzpomínkami vraceli zpět na letiště. To bylo v dopoledních hodinách. Hodně nás s mamkou zaujalo město Hammamet, takže je velice možné, že se tam v příští rok podíváme.

Teď už zpět k naší dovolené! Jak už jsem psala, tak jsme dorazili v noci a než jsme dostali od pokoje klíče, tak byla půl noc. Pochopitelně jsme obě byly po dlouhé cestě unavené, takže jediné, co jsem ještě zvládla bylo se umýt, odlíčit a jít spát. Druhý den jsme se vzbudily celkem brzo, takže snídani jsme stihly mezi prvníma a poté se vydaly prozkoumávat okolí hotelu a pláž. Jak to asi znáte, pokud cestujete s cestovní kanceláří, tak nás čekala schůzka s delegátkou. Byly u bazénu, na obědě, u moře, na večeři a v baru. Napřed jsme si myslely, že se zúčastníme nějakého výletu, které nám nabízel moc milý obyvatel Tuniska.

 

 

 

Lákala nás pirátská loď, ale nakonec jsme si to rozmyslely. Co mě ale nejvíce lákalo byl výlet na Saharu, kterého se zúčastnil pár z Česka, se kterým jsme se seznámily. Jednalo se ale o nejdražší výlet v nabídce a já raději dala přednost hmotným věcem, tak třeba příště. Ale říkali nám, že to byl opravdu dokonalý zážitek na celý život!

My si naší dovolenou opravdu užívaly, jako zasloužený relax po celém roce. Kde jsme ležely buď u bazénu nebo na pláži, plavaly, jedly, chodily po městě, po obchodech, smlouvaly na tržnici, byly na diskotéce, kde jsme poznaly tu pravou tuniskou hudbu a tanec, popíjely večer u baru drinky a samozřejmě si pokecali i s moc milým personálem hotelu a hosty.

 

 

 

 

 

 

Co mě na Tunisku tolik uchvátilo, že mám v plánu se tam vrátit? Tak hlavně ti lidé! Jsou neskutečně milí a vděční za cokoliv. Stačilo se na někoho jenom usmát a i pouze za tohle mi poděkovali 🙂 Nikam nespěchají a co si nevydělají, tak to nemají. Je to opravdu úplně něco jiného, než u nás. Ano, je tam celkem nepořádek, ale nesmíte zapomenout, že je to Afrika a k ní to prostě patří. Chudoba tam také je, ale některé části jsou tak krásné, že by jste si mysleli, že se nacházíte v Evropě. O bezpečnost mít strach také nemusíte, cokoliv se Vám může stát i u nás. Ale celé město je bezpečně hlídané, dokonce i náš hotel byl skvěle hlídán security, kterých nebylo málo a nespočítala bych je ani na obou rukách.

A abych i trošku přispěla do článku po fashion stránce, tak Vám musím určitě doporučit navštívit obchod JOY´S, který se nachází přímo v městě Nabeul. Jedná se opravdu o krásný obchod do kterého když vejdete, tak si myslíte, že jste v nějakém luxusním obchodě. Bohužel netuším, kde všude se tento obchod nachází a nebo jestli má sídlo pouze v Nabeulu, ale pořádá i módní přehlídky. Ovšem ceny mají krásné a kvalita je ještě lepší!

 

 

Nakoupila jsem si tam obyčejné bílé tílko (skvělý materiál a stálo mě necelých 10 dinárů, což je krásná cena), malou crossbody kabelku, kterou konečně nebude mít každá druhá, ale ani pátá slečna, kterou potkám (stála mě 89 dinárů) a středně velkou kosmetickou taštičku (za 9 dinárů). Samozřejmě tohle nebyl můj jediný nákup v Tunisku, ale ostatní věci byly buď dárky a nebo obyčejné nezajímavé kousky 🙂 Až na jeden a tím jsou krásné bílé tenisky Pumy, které jsem tam opravdu nechat nemohla!

Po 8 dnech jsem Tunisko opouštěla s krásnými vzpomínkami na celý život a to nejen na tu zemi, ale i na lidi, který mi utkvěli v paměti. Moc ráda bych se příští rok do Tuniska znovu vrátila, ale již do jiného města, protože ráda poznávám nové části světa 🙂 Fotky, které jsou ve článku, tak nejsou pouze z města Nabeul, ale také z Hammametu a střípky z cesty letadlem. 

Kde jste letos na dovolené byli vy? 
Navštívili jste někdy Tunisko?
26 komentářů Přidat své
 1. ja som v Tunisku bola niekoľko krát v minulosti 🙂 je to zaujímavá krajina a hlavne úplne iná ako naša 🙂 bola sranda zjednávať s Tunisanmi v obchodoch 🙂 teraz si mi tie moje dovolenky tými tvojimi fotkami aj pripomenula 🙂

  1. Jojo, sranda to je. I když při druhé návštěvě už mamka byla tak odrazená, že svým obličejem dala najevo, že opravdu o nic zájem nemá a nikdo nás "neotravoval". Já se nenechala a směle dál se na ně usmívala, takže projití celého tržiště e fakt na půlku dne 😀 Ale jakmile jsme začaly smlouvat, tak se jim hned rozzářili oči a byli ve svém živlu 😀

  1. Do Egypta bych se taky někdy ráda podívala 🙂 Vzdálenější rodina tam jezdí 2x ročně a milují tam potápění. A Řecko je také krásné, tam mám také v plánu někdy letět na dovolenou. Manžel od sestry je z Řecka, takže z jeho vyprávění znám, že je to tam také krásný. Ale s Afrikou to srovnávat nejde. Letos na Kosu byla má druhá sestra a z dovolené je nadšená 🙂

 2. Super článek, sama píšu o cestování, teď hlavně o Španělsku a mých zkušenostech jako au pair, tak se klidně podívej – Blog by Alexandra.
  V blogování určitě pokračuj, máš super články o kosmetice, jdu pokračovat ve čtení 🙂

 3. V Tunisku som nebola, ale nebránila by som sa, keďže sa rada pozriem všade 🙂
  Ja som tento rok dovolenkovala v Chorvátsku, na Malte a v Taliansku a dúfam, že na rok sa mi podarí ísť aj niekam ďalej 🙂
  Inak veľmi príjemný článok a pekné fotky:)

  The Noela

  1. Noelo, děkuji za tvůj velmi milý komentář. Vidím, že jsi letos parádně cestovala 🙂 do Chorvatska jezdím ráda, i když to není úplně dle mého gusta. Jsem spíše na ty země mimo Evropu 🙂 Ale na Maltu bych se ráda podívala!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *