Antakne čistící tonikum s Tea Tree – Bione

Čištění pleti je jedna z nejdůležitějších péči o pleť a na tenhle krok ke krásné pleti bychom neměly zapomínat. Můžeme používat sebelepší, kvalitnější, dražší a krycí make-up, korektor nebo pudr, ale pokud si pleť správně a pravidelně nečistíme, tak nebude vypadat krásně ani pod vrstvou produktů, které jsem tu vypsala.
Samozřejmě pokud má někdo problém s akné a to bývá nejčastěji určené genetikou, tak s tím nic neudělá. Ale lze akné pomoci ne-li se ho úplně zbavit, i to lze. Bude to už nějaký ten měsíc, kdy jsem si na čištění pleti pořídila tonikum od mé oblíbené bio značky Bione.

Tonikum je z řady Antakne, která má hlavní složku Tea Tree. V nabídce je hned několik druhů produktů. Já si koupila pouze jeden, ale doporučuje se k „lepším“ výsledkům používat čistící tonikum společně se sérem.

Co čistící tonikum slibuje?
čistí pleť od nečistot i mastnoty
zklidňuje, hydratuje a vyživuje pleť
zabraňuje množení mikroorganismů na pleti
pleť je po aplikaci svěží, jemná a zářivá
vhodné pro mastnou a problematickou pleť

Nedávno jsem jiný produkt od této značky představovala a u recenze psala i menší představení Bione. Proto ti tu nebude psát žádné informace o značce a rovnou se vrhnu na hodnocení tonika. Obal je obyčejný, plastový a ničím nezajímavý, což mi vůbec nevadí. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Průhledný obal oceňuji, jelikož moc dobře vidím, kolik tekutiny mi ještě zbývá. Etiketa je kvalitně nalepená a nikde se mi neodlepuje. Dávkování je také klasické, odklápěcí víčko s menší dírkou na dávkování.

 

 

Tekutina se na tamponek dávkuje dobře, nemůžu tomu nic vytknout.Hned po prvním otevření jsme si k toniku přičichla. Z tonika jsem ucítila jako hlavní látku alkohol a Tea Tree, přesně to, co od něj očekávám. Ale musím zdůraznit, že vůně mým čichovým buňkám nevadila a na „sílu“ si zvykat nemusely. Mám zkušenosti se silnějšími produkty, které alkoholem byly cítit až moc.

Až po zakoupení jsem si všimla, že na zadní etiketě doporučuji tonikum střídat s dvěma jinými produkty ze stejné řady. Ty jsem si já nepořídila a myslím si, že to zas takový problém není a svojí funkci tonikum plní samo. Bude to ale možná i tím, že já zrovna nepatřím mezi ty, které mají problém s akné. Ale mým problémem je mastná pleť a sem tam se mi nějaké ty pupínky na pleti objeví.

Čistící tonikum jsem na pleť aplikovala pomocí tamponku 1x denně a to vždy večer po odlíčení make-upu. Pokaždé jsem dokonale viděla, jak byl tamponek po použití zanesený od mastnoty a jiných nečistot. A to jsme během používání vyzkoušela více odličovacích produktů, takže těmi to nebylo. Po vyčištění jsem pleť měla čistou, nevysušenou, svěží a jemnou.

 

 

Nemohu ale potvrdit, že by mi nějak pleť hydratovalo. Po delším používání jsem opravdu viděla výsledky i v podobě redukce mazu a pupínků, které se mi na pleti dělaly mnohem méně, než dříve.

Občas před aplikací tonika jsme si nějaký ten pupínek mačkala a poté vyčistila sérem. Díky tomu jsme cítila, jak se dostává do pupínku a mírně (pro mě příjemně) mi pupínek „vypálilo“.

Složení:
Aqua, Alcohol, Glycerin, Panthenol, Allantion, Niacinamide, Capryloyl, Phenoxyethanol, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Sodium Hydroxide.
Tonikum má 260 ml a stojí 69 Kč
10 komentářů Přidat své
  1. Kdysi jsem od nich používala odličovací vodu, ale ta byla nic moc. Každopádně jejich masážní gel a sérum proti akné jsou skvělé. Hned jakmile dopotřebuji nové tonikum, koupím tohle.:)
    Blog na zabití

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *