Suchý olej proti krepatění vlasů Bamboo Smooth – Alterna

Dnešní recenze bude ideální pro majitelky vlasů, které mají tendenci krepatit a chtějí s tím nějak bojovat. Olejíček jsem si koupila za účelem vyživení vlasů, takže hlavní důvod, abych zatočila s krepatěním vlasů nebyl. K tomu se ale postupně dostaneme 🙂 .

Tohle je můj první suchý olej, vždy jsem na vlasy používala klasické oleje. Po této zkušenosti ale hned na začátek mohu říct, že jsem suchý olej měla začít používat dříve.

Co suchý olej slibuje?
vyživuje vlasy
chrání před teplem a vlhkostí
posiluje
navrací zdraví
vlasy jsou hebké a lesklé
podporuje barvu vlasů
vhodné i pro barvené vlasy
vhodný pro všechny typy vlasů
V první řadě začnu tím, že se značkou Alterna jsem doposud neměla žádné zkušenosti. Tohle je má první zkušenost se značkou a zároveň se suchým olejem. Vlasová značka na trhu působí poměrně dlouho, nevím proč jsem jí nikdy dříve nevyzkoušela. Líbí se mi, že si zakládá na tom, aby produkty byly bez parabenů, sulfátů a ostatních látek, které škodí vlasům. Navíc do produktů přidává různé přírodní obohacující látky, jako je v dnešním případě bambus.
Olej je v lahvičce o objemu 125 ml a aplikátor je klasicky stříkací, ten mi naprosto vyhovuje, nemám k němu žádné výtky. Stříká hezky, ani ne moc do prostoru. Vyhovuje mi i lahvička, která je plastová, takže nehrozí žádné rozbití. Zároveň se ale nejedná o žádný nekvalitní plast, který při spotřebování oleje měkne a ztrácí tvar. To vůbec ne. Tvar lahvičky zůstává stejný, jakoby lahvička byla stále plná.
Když jsem u spotřeby, tak musím zmínit i to, že stačí velice málo oleje. Já stříkám po každém mytí na vlasy 2-3x a bohatě to stačí. On se oleje dostane krásně do celé délky vlasů a pomocí česání se nanese všude 🙂
Jsou dva způsoby aplikace. Buď se olej může aplikovat do vlhkých vlasů a pak se postará o to, aby vlasy byly chráněné před teplem. Nebo až po vysušení a vyžehlení. Ani při jednom způsobu vlasy nejsou mastné, ale naopak hezky voňavé, vyživené, lesklé a jemné. Takhle jsou stále až do dalšího umytí.
Olej moc hezky, čistě a přírodně voní 🙂 a po aplikaci na vlasy, takhle stejně voní i vlásky. Olej obsahuje extrakt z organického bambusu, který se postará o pružnost a posílení vlasů. Dále Kendi olej, který má omega mastných kyselin a jedna látka, která se stará o udržení a oživení barvy.
Tak a teď k tomu, jestli pomáhá v boji proti krepatění. Já své vlasy rovné od přírody nemám, proto jim po každém mytí musím pomáhat žehlením, aby mi vydržely rovné. Ale jakmile je venku sebemenší vlhko, tak mají tendenci se opět krepatit, vlnit a mohu je mít vyžehlené jakkoliv.
Hned po první aplikaci oleje jsem zaznamenala, že když mám vyžehlené vlasy a na nich suchý olej, tak se mi tolik nezvlní, i když je venku vlhko, což přes zimu je stále.
Určitě neříkám, že je tento olej záchrana a nikdy se po aplikaci vlasy nebudou krepatit, pokud je máš takové od přírody. To tvrdit rozhodně nebudu! Ale o jejich výživu, hebkost a lesk se postará na 100% 🙂 
 
Suchý olej jsem zakoupila na Notino.cz za cenu 323 Kč
10 komentářů Přidat své
  1. Já nikdy do vlasů žádný olej nepoužila…ani ten obyčejný ani suchý. Jsem se svými vlnito-kudrnatými (záleží na dni hehe) vlasy spokojená a přijde mi, že jsou zdravé, roztřepené konečky jsem třeba naposled měla tak před 5 lety 🙂 Používám jen šampon a kondicionér a myju je asi 3x týdně a nemůžu si stěžovat 🙂

    Praguetales

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *