Kaviárový elixír pro silné a dlouhé vlasy – Alterna

Krásné úterý!
Dnes je státní svátek, takže doufám, že si volno užíváš plnými doušky, tak jako já. Já mám teda volno už od soboty, takže jsem si konečně mohla udělat ty věci, na které nebyl čas. Na dnešek jsem si po více jak 14 dnech připravila opět další recenzi na produkt od vlasové značky Alterna. Tu ti jistě už nemusím představovat. Pokud jsi pravidelná čtenářka blogu, tak jí už ode mě znáš 🙂 No a jestli ti recenze na tuhle značku unikla, tak jí najdeš o pár článků dál, zas tak dávno to není.

Recenze se bude hodit zejména pro slečny a ženy, které mají dlouhé vlasy a chtějí jim dodávat dokonalou péči, jakou si zaslouží, aby byly vlasy silné, vyživené, hydratované, hebké, lesklé, chráněné před UVA a UVB zářením (to se s nadcházejícím létem velmi hodí), aby předešly lámavosti, což je u dlouhých vlasů (nejen u dlouhých) velký problém a pokud jsou vlasy barvené, tak je chrání před vymýváním a vyblednutím. Tak a teď jsem tu vypsala všechny fakta, které výrobce u vlasového elixíru píše a já v téhle recenzi zhodnotím, zda je to pravda nebo není 🙂

Všechny produkty, včetně elixíru od Alterny neobsahují parabeny, sulfáty a jiné syntetické látky, které vlasy velmi často zbytečně zatěžují.

Vlasový elixír je z řady Caviar Repair Lengthening. Jedná se o řadu, u které produkty obsahují speciální látky, např. kaviárový extrakt, vitamín C, cytokiny, technologii pro ochranu barvy, výtažky z květu arniky horské, bulharské pupalky, arabské kadidla, olej z hroznových zrnek a bílých lanýžů, kyselinu hyaluronovou a extrakt z afrického kakaa.

 

 

 

V první řadě mě hned zaujala lahvička elixíru a její dávkování. Jde o „lepší a luxusnější“ řadu, takže i vzhled lahvičky je vymazlený 🙂 obsah lahvičky je sice pouze 50 ml, což se z počátku může zdát jako malé množství, i mě to tak připadalo. Ale pro aplikaci do vlasů stačí velmi malé množství, pro představu stačí na jednu aplikaci jedna malá pumička, což je velikostně jako zrnko hrachu. Takže i při takové velikosti máš elixír na delší dobu. Už jsem zde tedy naznačila, že dávkování je pomocí pumpičky. Takové dávkování mám nejraději.

Samotný elixír je průhledné barvy a konzistence je spíše gelová s maličko olejovou strukturou, ale rozhodně není mastný či lepivý. Aplikace je velmi rychlá a jednoduchá. Malé zrnko hrachu vmasíruji vždy do umytých, ručníkem vysušených vlasů a kartáček rozčešu do celé délky. Žádné oplachování! Po rozčesání můžeš pokračovat ve stylingu vlasů, tak jak jsi zvyklá z předešlé péče o tvé vlasy.

Tak a teď k mým poznatkům, co se aplikace vlasového elixíru týče. Vůně u elixíru jsem nedokázala k ničemu blíže přirovnat. Bude to zřejmě tím, že nemá žádnou svojí identickou vůni, což bych hodnotila kladně. Stačí opravdu malé množství a to i pokud se aplikuje do hustých, dlouhých vlasů, jako mám já (pro představu fotku mých vlasů najdeš v menu na stránce „o mně“). Dokonce mi i přijde, že rozčesávání po aplikaci elixíru je snadnější. Já po nanesení elixíru vlasy vždy rozčesala a vyfoukala.

 

První změnu jsem zaznamenala hned po první aplikaci, kdy vlasy po vyfoukání byly jemnější. Po dalších pár aplikací jsem viděla i změnu v lesklosti. Můj následný styling po vyfoukání je žehlení, takže bohužel si netroufám říct, zda elixír zabraňuje nižší lámavosti vlasů, ani jestli chrání barvené vlasy (nikdy jsem barvené vlasy neměla). Ale určitě mohu říct, že po pravidelném používání (cca 5 týdnů) jsou vlasy lesklejší, jemnější, vyživené, lepé se rozčesávají a jsou silnější a to i přesto, že jsou vystavené každodenní práci s nimi (na praxích).

Vlasový elixír si můžeš zakoupit na e-shopu bezvavlasy.cz za 468 Kč

8 komentářů Přidat své
  1. Tak to vypadá opravdu hezky, sice mám teď vlasy kratší než jsem měla dřív, ale potřebovala bych nějaké pořádné vyživení a posílení. 🙂

    1. Luci, dle mého jak své vlásky popisuješ, tak je elixír akorát pro tebe. I když nevím tedy, jakou délku vlasů máš 🙂 ale to tam zas takovou roli nehraje.

  2. Páni! Slyším o této značce prvně, ale hned mě to zaujalo, zvláště, pokud jsou vidět znatelné výsledky. Mám teďko obarvené vlasy, zesvětlené konečky a od té doby mi přijde, že mi nerostou a spíše se jen lámou, a žehličku používám ob den, tudíž možná bych svým vlasům mohla dopřát trochu lepší péče a vyzkoušet tento přípravek 🙂 recenze mě zaujala a líbí se mi, a dobré je vědět i to, že stačí opravdu malé množství 🙂

    1. Jsem moc ráda, že se ti má recenze líbila a že zaujala 🙂 to byl částečný účel, takže paráda. Moc děkuji!! Určitě za vyzkoušení elixír stojí, myslím si, že bude fajn i právě pro barvené vlasy, které ztratily sílu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *