Příjemná návštěva kavárny SKOG Urban Hub

Páni, tak tento typ článků bude fakt pravidelný, to jsem ráda!! Jedná se už o třetí „díl“ podniku, jaký jsem navštívila a jestli ho mohu dál doporučit nebo ne 🙂 Dnes to bude návštěva kavárny, ne cukrárny, jako to bylo v předešlém článku, kdy jsem psala o své návštěvě RAW cukrárny.
SKOG kavárnu najdeš přímo ve středu Brna, kousek od Náměstí Svobody, takže žádné ježdění dopravou. Abych ti její místo lépe přiblížila, pokud tuhle kavárnu neznáš, tak je přímo naproti Dominikánského náměstí. Najdeš to levou zadní, žádné obavy 🙂

Prostory k sezení jsou celkem rozlehlé, dokonce si svojí objednávku můžeš jít vychutnat do 2.patra. Já s kamarádkou zůstala dole. Obsluha si nás ihned všimla a po posazení ke stolu k nám přišla milá, usměvavá slečna a ptala se nás, zda už máme vybráno, to jsme bohužel ještě neměly, takže přišla o chvíli později, ale ještě před tím nám přinesla sklenku s čerstvou vodou a to zcela ZDARMA!! Nebyl to žádný malý panák vody, jak je zvykem v jiných podnicích a ještě v ceně kávy. Jejich nápojový lístek je udělaný velmi originálně a po designové stránce nádherně! Jedná se o desku, kde jsou jednotlivé stránky přidělané hřebíky a neotáčí se, jako klasická kniha ale navrch.

Nabídka nápojů je velmi pestrá a bohatá. Obě jsme zvolily Caffé Latte a to bylo výborné! Pokud jsi zvyklá si kávu sladit, tak třtinový cukr je na stole kdykoliv k dispozici. 

Interiér je nádherný, fakt jsem se tam cítila útulně, až na menší detail a tím je podlaha. Podlahu mají udělanou jako starou dřevěnou. Jo, vypadá skvěle, ale protože obsluha stále obsluhuje své zákazníky a stále po podlaze někdo chodí, tak je slyšet, což není nejpříjemnější. Možná jsem divná a vadí to pouze mě, nevím 😀

Během návštěvy se nás obsluha přišla ještě zeptat, zda si nechce ještě něco objednat 🙂 až po nějaké době jsme si všimly, že u baru na pultu mají lednici s nabídkou pár druhů koláčů, nějaké sušenky a tapioka pudink. Kdybych si toho všimla dříve, tak bych si ráda něco dala, ale spěchala jsem na vlak, takže příště. Na svém webu mají vypsanou nabídku jídel. Od pondělí-pátku si lze v dopoledních hodinách dojít k nim na snídani. Od pondělí až do neděle od 11h nabízí polévku dle denní nabídky a zároveň i hlavní jídla a to až do 21h, kdy je na výběr burger, salát a hummus. No a pokud tvá návštěva bude ve večerních hodinách, tak ani v tu dobu nemusíš mít strach, že by jsi byla o hladu, protože od 21h nabízí Foccacia s pomazánkou, ale to pouze dva dny v týdnu. Sladkou nabídku dortů a koláčů vypsanou nikde nemají, což je škoda. 

Všechna jídla mají ve vegetariánské nebo veganské, bezlepkové variantě (stačí se ale optat na baru). Pokud nepiješ živočišné mléko, tak do kávy lze za příplatek zvolit sójové. Po cenové stránce je to také fajn 🙂 já v kavárně nechala kolem 60 Kč. 

Jelikož jsem vypila kávu a přede mnou byla ještě cesta vlakem domů, tak jsem byla nucena navštívit i jejich toaletu. Ta mě velmi zaujala, připadala jsem si jak někde ve sklepě 😀 není to myšleno tak, že by na stropě či stěnách byly pavučiny, ale i přesto, že tam světlo svítilo, tak tam byla celkem tma, což je menší mínus. No a umyvadlo bylo udělané ze staré vany, ve které se koupila má babička s dědem jako malý 😀

Každopádně návštěva to byla velmi příjemná a rozhodně ne poslední 🙂 ráda tuhle kavárnu opět navštívím a ochutnám i něco z jejich nabídky jídel. 

Znáš kavárnu SKOG Urban Hub? 
Co si nejraději z nápojového lístku objednáváš? 

4 komentáře Přidat své

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *