Parfémy a vanilková interiérová vůně – to Tap

Neznám žádnou ženu, slečnu nebo malou slečnu, co se parádí, která by neměla ráda vůně. U mně je to jedno, jestli se jedná o parfém, tělový sprej nebo interiérovou vůni. Miluji všechny!! Když mi do mailové schránky přišla nabídka na vyzkoušení parfémů od firmy to Tap, tak jsem jí nemohla odmítnout. Tahle firma mi není úplně tak neznámá, protože mamka od nich jeden parfém také vlastní. Dokonce se jedná o ten stejný, který jsem si vybrala na testování i já 🙂 Pokud ti tato firma parfémů nic neříká, tak o ní něco málo uvedu i zde ve článku. Představují to Tap jako projekt, který je na trhu od konce roku 2016. Mimo e-shopu otevřeli i prodejnu přímo v mém městě a tím je Brno. Prodejna se nachází přímo v centru Brna. Líbí se mi, že projekt není složen z velkého týmu lidí, ale podíl na něm nesou pouze dva! Ani jeden z výrobků neobsahuje žádné parabeny. Vím, že mnoho mých čtenářek blogu jsou ze Slovenska, takže jsem zjišťovala, zda posílají i tam a posílají, akorát cena dopravy je pochopitelně znatelně vyšší. U mně doma byla objednávka do druhého dne po domluvě, o jaké druhy parfémů mám zájem, což je fakt rychlost blesku. 


Pokud máš nebo budeš mít cestu na náměstí Svobody v Brně, tak se můžeš stavit do jejich prodejny a parfémy si koupit přímo tam. Nebo zvolit osobní odběr při objednávání na e-shopu toTap.cz a zboží si vyzvednout na prodejně. Velmi se mi líbí uspořádání a přehlednost webu. Jednoduše si ihned na hlavní stránce naklikám, jaké druhy vůní mi vyhovují, zda chci dámský, pánský, unisex, vůni do auta nebo do interiéru a po odkliknutí mi vyjede nabídka přímo pro mě 🙂 


Já si na testování zvolila dva druhy parfémů, jaké jsem v originální verzi chtěla dlouho vyzkoušet a pokud můj blog čteš pravidelně, delší dobu, tak ti už může být jasné, o jaké dva parfémy se jedná. Tak co? Víš? První parfém je inspirovaný originální vůní Black Opium od značky Yves Saint Laurent. Ale na webu jí najdeš pod názvem Olivet. Hlava téhle vůně je růžový pepř, květ pomerančovníku a hruška, srdce je jasmín, káva, mandle a lékořice a základ tvoří pačuli, cedr, vanilka a kašmírové dřevo. 


Velikost všech vůní můžeš vybrat ze tří variant – 10ml, 30 ml nebo největší 50 ml. Vybrat si můžeš i etiketu, jaká bude na papírové recyklovatelné krabičce. 


Já mám flakony obou vůni v té největší variantě. Ale jako dárek jsem dostala i jednu vůni, kterou mi zvolili sami majitelé a trefili se mi parádně do vůně (do chuti napsat se nehodí :-D). Ten flakonek je v nejmenší možné variantě 10 ml. Teď se ale ještě vrátím k vůni Olivet!! Miluji tu originální verzi, kterou se inspiroval a s čistým svědomím mohu opravdu potvrdit, že je vůně totožná. Opravdu bych si originální vůni za několik tisíc jen tak nepořídila. Tato téměř totožná vůně, která na mně osobně vydrží silně vonět déle jak 5 hodin mě v největší variantě vyjde na krásných 399 Kč. 


Je těžké psát a tvrdit všem, jak dlouho vůně, ať už se jedná o jakýkoli druh vydrží vonět. Na každém vydrží jinak dlouho, to tu psát nemusím, to každý ví. Na webu uvádí, že vůně vydrží minimálně 6 hodin. Já ze sebe ať už se jednalo o jakýkoli druh parfému ho cítila déle jak 5 hodin. Což i taková doba na parfém je velmi slušná. Nedělá mi problém se třeba po třech hodinách znovu navonět 🙂 


Druhý opět mnou vybraný parfém je ten, co má i mamka. Vždy když jsem u ní, tak jsem se s ním „tajně“ voněla. Haha!! Jak bych mohla tajně, když ho ze mně potom mamka cítila na pár metrů daleko 😀 Jedná se o Istres, který se inspiroval originální vůní La Vie Est Belle od Lancome. Hlava parfému je černý rybíz a hruška, srdce je složeno z jasmínu, kosatce a květu pomerančovníku, základem je pralinka, pačuli, tonka fazole a vanilka. 


I u této vůně je kvalita i výdrž totožná, jako u předešlého parfému. Opět s čistým svědomím mohu říct, že je tahle vůně totožná, jako originál. Originál jsem i dokonce vlastnila a vůni mám stále čistě v paměti (nebo lépe řečeno v čichových buňkách? :-D). Vůni Latresne, kterou mi vybral sám tým v originále neznám. Ale jedná se o parfém La Nuit Trésor od Lancome. Hlava je složena z hrušky, bergamotu, mandarinky, srdce je jahoda, orchidej, růže, marakuja a základem je vanilka, kadidlo, lékořice, kumarin, pačuli, liči, pralinka, karamel, papyrus a káva. Jakmile budu mít cestu kolem parfumérie, tak schválně do ní udělám návštěvu, abych si mohla očichat originál. Posledním produktem, který jsem zkoušela není parfém, ale interiérová vůně. Doma v takové verzi máme kokosové tyčinka, ale od jiné značky. Vanilkovou vůni mám moc ráda, takže tady byla u zvolení vůně jasná volba! Musím vyzkoušet vanilku!!U všech vůní je jednotná cena 269 Kč za 100 ml a zvolit si můžeš ze tří druhů difuzérů. Já si zvolila v černé verzi. Ke skleněné lahvičce a vanilkové náplni mi bylo přibaleno ještě šest tyčinek. Já do skleněného difuzéru dala od oka menší množství vanilkové náplně a zapíchla dvě tyčinky. A i ty dvě tyčinky bohatě k provonění mého pokoje stačí. Na webu uvádí, že při použití celé náplně a šesti tyčinek by vůně měla vydržet 3 měsíce. Já intenzivní vanilkou vůni ucítila po nalití do difuzéru okamžitě a během krátké doby provoněl i celou místnost. Nejedná se o žádnou bolehlav vůni, ale o krásnou, silnou vanilkovou vůni, kterou ucítilo a zpětně pochválilo mnoho návštěv, které netušili, co mi to v pokoji tak krásně voní 🙂 hned jsem jim to ale s nadšením sdělila. Pokud nepatříš k milovnicím vanilkové vůně, tak to vůbec nevadí. Na výběr mají z dalších 9 jiných vůní. 


Za sebe mohu parfémy to Tap velmi doporučit a brzy se chystám objednat pánský parfém!

7 komentářů Přidat své
  1. Jednou jsme měli doma něco podobného jen od jiné značky a to je neskutečné, že to dokáže provonět komplet celý byt!!

  2. Dvě vůně také vlastním, jednu pro sebe, druhou pro přítele. Oba jsme nesmírně spokojení 🙂 Mám i vůni do auta a i do interiéru. 🙂 Co nevidět také budu psát recenzi.
    Miska blog

  3. Ta vanilka musí být 🙂 vůni od Lancome mám v originále, ale ta cena je někde jinde. Vůbec nemám problém s levnějšími parfémy, které připomínají ty značkové. Za málo peněz si jich tak mohu pořídit víc a výsledný efekt je stejný. Už pár takových doma mám a maximální spokojenost 🙂
    All my cosmetics

  4. Ta s tou lékořicí by asi pro mě nebyla, ostatní essence by mě voněly, ale jak někde cítím lékořici, tak to nemusím. Jinak mě docela značka zaujala. 🙂

    Somethingbykate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *