II. Svíčky aneb pálím o sto šest! – PartyLite a Yankee Candle

A jsem tu s druhým dílem 🙂 tento konečně vychází ve správný den, jakoby to tak mělo být pokaždé. Tím ale nechci tvrdit, že článek o svíčkách bude vycházet každý pátek. Každopádně svíček do budoucna mám na několik dílů dopředu.

Mám tu i jeden kousek ještě od značky PartyLite, kterou jsem ti představovala a ukazovala v prvním díle. Další dva kousky jsou již od známé, snad nejznámější světové značky svíček Yankee Candle.

 

Od PartyLite mi velmi zavoněla vůně Pineapple Sugarcane, což je ananas. Chtěla jsem vyzkoušet vosky od téhle značky, takže místo svíčky jsem zvolila vosk. Ten je mnohem větší, než vosky od Yankee Candle. Tenhle vosk má 90,7 g, což je parádní množství a mám ho alespoň na delší dobu.

Je ve skvělé formičce, takže se jednoduše ulomí naporcovaný kus a nemusím nic řezat. Tohle beru jako velkou výhodu a velké plus pro PartyLite. Vůni ananasu bych popsala jako čerství a velmi šťavnatý plod ananasu. Opravdu je ta vůně skvěle přirovnatelná k opravdové vůni. Žádná přearomatizovaná vůně. Jeden ten naporcovaný kousek v aromalampě zvládne provonět tři velké místnosti, což je paráda, zvlášť když se jedná o vosk a ne o svíčku.

Co jsem se dočetla na internetu, tak tyhle balení o devíti kouscích se vyrábí především pro elektrické lampy. Já elektrickou aroma lampu nevlastním, proto si vždy jeden kousek dám do obyčejné aromalampičky, kterou jsem si kdysi dávno pořídila za necelé dvě stovky v Nanu-Nana. Zapálím obyčejnou čajovou svíčku bez vůně z Ikei a za několik minut se vosk krásně rozpustí a příjemná ananasová vůně se rozplyne po místnostech. Jak jde z popisu vidět, tak s vůní Pineapple Sugarcane jsem moc spokojená a mohu jí jedině doporučit!
Cena balení je 255 Kč.

 

Tak a teď přichází na čas vosky, které jsou od nejznámější světové značky svíček. Určitě tuhle značku znáš a alespoň jednou jsi jí vyzkoušela 🙂 Já si do dnes pamatuji na svůj úplně první vosk od Yankee Candle. Do dnes si pamatuji na tu vůni, jak jsem z něj byla unesená. A jelikož jsem si vše o vůni zapsala a etiketu schovala, tak ti ho mohu teď ukázat. Je to ta vůně Pain au Raisin.

Pain au Raisin voní úplně přesně jak čerstvě vytažené sladké pečivo v podobě šneků, posypané rozinkami, polité sladkým přelivem a posypané skořicí 🙂 lahoda co? Miluji sladké vůně svíček, takže proto jsem jako první vůni zvolila tuhle. Dokonce si i pamatuji, že jsem vůni cítila přes igelitovou tašku, když jsem si ho nesla z obchodu, až tak intenzivní vůně to byla.
Po vložení do aromalampy mám psané, že dokázal provonět celý můj pokoj a ještě byl cítit přes chodbu do vedlejší místnosti. Co si zpětně pamatuji, tak mě vosk kdysi vyšel na nějakých 60 Kč. A klidně bych si ho pořídila znovu, kdybych na něj někde narazila. Ale od koupi je to už několik let 🙁
Poslední vůní je Midsummers Night. Tu jsem neměla/mám v podobě vosku, ale votivky. Záměrně stále píši v přítomném čase, protože kousek téhle vůně mi ještě zbyl. Ale už jen opravdu malý kousek, tak na jedno zapálení. Nevím proč, ale nejčastěji si votivní svíčky od Yankee Candle porcuji stejně, jako to dělám u vosků, akorát krájím větší kusy.

 

 

 

 

Samotná barva votivky vypovídá o jeho názvu. Temná noční modrá. Barva jako noční obloha v létě, to je vůně Midsummers Night. Jak vůni popisuje výrobce? Jako omamnou a mužnou směs pižma, pačuli, šalvěje a mahagonové kolínské. Je spíše určená pro muže. Taková jejich silná mužská vůně, žádná slaďárna. Mě překvapivě voní, i když vždy u mě zvítězí sladká vůně, tak ani tahle mě nezklamala 🙂 ano, je to silná mužská vůně, ale je tak intenzivní, že těm, co mají rády mužské parfémy a kolínské, tak vonět bude. Mezi ně se řadím i já 🙂 miluji mužské parfémy, achhh..

Kousek votivní svíčky dokáže provonět dvě větší místnosti úplně v pohodě. Ale musí se s ní opatrně, není to nic na dlouhodobé, celodenní pálení. Mě osobně stáčí 3 hodiny a musím jí sfouknout. Asi proto mi ještě kousek zbyl. Ale úplně parádně si jí dovedu představit v nějakém tetovacím salonu, Barber shopu, atd.. Pokud tě Midsummers Night zaujala, tak jí mají stále v prodeji a to v mnoha variacích – svíčka malá, střední, velká, décor malý, střední, velký, votivní svíčka, čajové svíčky, vonná stébla, vosk, luxusní visačka do auta, normální visačka do auta, meltcup vosk a charming scent. Já za votivní svíčku dala 69 Kč.

Také ráda pálíš svíčky? 
Máš zkušenosti s nějakou vůni z tohoto dílu?

12 komentářů Přidat své
  1. yankee candle jsou moje posedlost a samozřejmě jsem několik darovala přátelům jako dárek k vánocům 🙂 pineapple sugercane vypadá dost dobře, miluji tropické ovoce a cítit ananas po pokoji vypadá jako skvělá idea 🙂 mně hodně voněla, co jsem čuchala v obchodě, svíčka po čerstvě vypraném prádle 😀 ale nepamatuji si už název té svičky..

  2. Miluju svíčky a vonné vosky a olejíčky. Je to moje každodenní rutina zapálit si svíčku. S těmito vůněmi nemám zkušenost, ale od obou značek už jsem měla nějaké vosky i svíčky. 🙂 Pěkný článek.

  3. Tak ta vůně ananasu musí být super, miluji ananas! 🍍 Svíčky si také rada zapálim, ale přiznám se že teď nemám moc času, ale musím si nějaký udělat a užívat si ten relax 🙂 hezký článek 🙂

  4. Svíčky pálím, protože miluji tu vůni a uklidňující plamen. Vosky rozpouštím v aromalampě, když mi jde hlavně o vůni (nebo nemám svíčky k dispozici). PartyLite neznám, ale děkuji za tip na novinku. Yankee Candle znám a dřív jsem hodně pálila, ale objevila jsem novou stálici. Pokud tě zajímají i nové značky, zkus mrknout ke mně na blog na Candleberry

    Inka blog – bydlení, DIY, volný čas, vaření, focení a krása

  5. Pálím neustále dokola, miluju vůni vosků a svíček YC 🙂 Teď jsem si zrovna ve výprodeji objednala dvě veliké svíce, tak se na ně moooc těším 🙂

  6. Také teď pálím, co se dá 🙂 mám ráda, jak to udělá hezky tlumené světlo, provoní celý byt a mám tak pořád takovou sváteční atmosféru 🙂 od těchto značek jsem nic ale neměla. Mám ráda svíčky od Albi nebo si je koupím i v drogerce. Vedou u mě vůně jako čokoláda, kokos nebo vanilka…
    All my cosmetics

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *