III. Svíčky aneb pálím o sto šest! – PartyLite a Yankee Candle

Ahooj!
To utíká 🙂 jsem tu se třetím dílem o pálení svíček. V tomhle díle se budou střídat dvě značky, obě jsou už známé, protože jsem o obou mluvila. Dnešní produkt od PartyLite bude nejspíš na nějakou dobu posledním a v dalších dílech se budu spíše věnovat svíčkám od Yankee Candle a jiné značky, co postupně objevuji.

Začnu hned produktem od PartyLite 🙂 nejedná se o klasické svíčky, jako bylo v předešlých dílech, ale o jiný typ voňavého produktu. Jsou to vonné tyčinky. Lze je využít na více způsobů. Já využila tři, ale je jejich určitě více.

V balení je celkově 5 kousků, ale protože jsou velikostně dlouhé, tak jsem to vymyslela jednoduše a každou tyčinku zlomila na půl. Kromě jedné tyčinky, kterou jsem dala na provonění auta. Tu jsem kvůli velikosti vonné krabičky na vložení tyčinek musela nalámat na tři kousky.

Ostatní tyčinky jsem využila na provonění pokoje, obývacího pokoje a wc. Na wc jsem tyčinky položila na skleněnou poličku jen tak volně. V obývacím pokoji také, kde není vidět a u mě v pokoji jsem tyčinku zapíchla do mini skleněné vázičky z Ikei, kde mám mimo tyčinku i umělé dvě květiny a barevné kamínky (kvůli nim je tyčinka černá).

mám tyčinky ve vůni Tropické vody, ale na výběr je dalších 9 vůní. Podle výrobce jedna tyčinka má vydržet vonět až 30 dní. Líbí se mi, že k jejich funkci není potřeba žádný oheň, atd.. jak popisuji výše, tak je stačí jen tak volně položit nebo zapíchnout do vázičky a během chvilky, opravdu během malé chvilky provoní 1-2 místnosti.

Z mé vlastní zkušenosti potvrzuji, že tyčinka dokáže vonět měsíc a to intenzivně. Pokaždé když jsem vešla do místnosti, tak jsem vůni tyčinky cítila. Vůně Tropické vody není žádný bolehlav, i když se jedná o intenzivní vůni. Pod tímhle názvem si lze těžko představit o jakou vůni se jedná. Tropická voda představuje krásnou kokosovou vůni, která není sladká, ale správné slovo je tropická. Proč? Odpověď je jednoduchá. Je v kombinaci s jinou vůní, nejedná se o čistý kokos, takže mix vůní dělá jednotnou svěží vůni. Paráda.

Tak a teď se vrhám na recenzi vůní od Yankee Candle. Obě vůně jsem měla ve votivce. Začnu Aloe Water. Po té jsem toužila dlouho, vlastně i po Lavender. Obě vůně mám ráda.

Votivky mají hmotnost 49 g, což je k ceně dobré, protože vosky mají více jak jedenkrát menší hmotnost a jsou jen o pár desítek korun levnější. Trošku nepoměr. Mají vydržet vonět až 15 hodin, po mnoha zkušenostech s nimi musím s tímhle tvrzením od výrobce souhlasit. Občas si vosk z votivky nakrájím, jako to dělám u vosku a někdy si votivku zapálím celou.

Vůně Aloe Water znázorňuje vůni Voda a Aloe Vera. A opravdu takhle voní, představ si čistou vodu, která ale jde cítit a do ní kapka Aloe. Co se ti vybaví? Měla by svěží, jemná vůně. Super vůně k uvolnění, relaxaci a čisté mysli 🙂 super při čtení knihy nebo naložení do vany. Moc se mi líbila i barva vosku, která byla světle zelená. Vůni mám už úplně celou vypálenou, takže jsem s ní byla velmi spokojená a klidně bych si Aloe Water pořídila znovu. Mimo votivku lze vůni zakoupit i jako vosk, střední Décor, malou, střední a velkou svíčku.

Vůně Lavender jsem chtěla také delší dobu zkusit. Má velmi oblíbená vůně všeobecně jsou levandule, tak proto 🙂 tak a teď už víš, co tahle vůně znázorňuje. Výrobce vůni popisuje jako svazeček květin levandule. A je to tak!! Nic víc k tomu nemám co doplnit. Krásná, svěží, relaxační a zároveň uklidňující vůně. Voní přesně jako usušené levandule, které sis byla před pár dny natrhat na levandulovém statku nebo louce 🙂 tím i navazuji na jednu věc, moc ráda bych se nejspíš letos podívala na levandulový statek, který je nedaleko od mého bydliště. Není úplně blízko, ale zase není daleko. Navíc je tam i kavárna! 🙂 Musí to tam být úžasné!! Vůni Lavender si určitě plánuji v budoucnu pořídit ve větší verzi, než je jenom votivka. Lze jí mimo votivku koupit i jako čajové svíčky nebo střední a velkou svíčku. Obě votivky jsem pořídila za 69 Kč.

Pálila jsi někdy nějakou z těchto tří vůni? 
Byla jsi někdy na levandulovém statku? 

8 komentářů Přidat své
  1. Nikdy jsem tyto svíčky nepálila, ale vonné tyčinky jsou na provonění opravdu super:) Ale tedy kdybych si od Yankee pořizovala svíčku, tak také sáhnu po levanduli, protože tu vůni naprosto miluju!

  2. Svíčky jsou top! Levanduli mám raději v létě a v zimě kořeněné, ale věřím, že voní krásně!
    <3

  3. Zbožňujem sviečky, najmä teraz v zime dodávajú tú správnu atmosféru 🙂 Ani jednu z týchto vôní som neskúšala, ale levanduľovú si určite zájdem kúpiť 🙂
    What A Fancy World

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *