Návštěva kavárny Mymika v Brně!

Krásný pátek 🙂
pro mě je to dnes velký den, protože jsem se přesně před 18 lety v tento den narodila. Proto mám dnes večer v plánu si jít s kamarádkou sednout na skleničku vína a nějakou dobrou večeři do Potrefené husy na Zelném trhu v Brně. Uvidím a třeba i o téhle večerní návštěvě bude článek. Teď už ale k návštěvě kavárny Mymika, která se nachází v Brně.


Kolem kavárny chodím a jezdím denně, ale vždy když jsem se do nějaké chystala, tak jsem na ní zapomněla. Nechápu jak je to možné. Při dalším setkání s kamarádkou, které proběhlo o Vánocích jsem dostala za úkol nějakou kavárnu najít. Po chvilce hledání jsem narazila na kavárnu, která má sídlo na ul. Lidická. Hned mi bylo jasné, že je to ta kolem které chodím.

Fotky na instáči vypadaly skvěle, takže volba byla jasná. Doprava je také velmi jednoduchá. Lze se tam dostat buď šalinou (pro mimo brněnské tramvají) č. 1 (z hlavního nádraží)  nebo č. 6 (z Moravského náměstí). Vystoupíme na zastávce Antonínská a pak už do kavárny dojít pěšky, jakoby směrem zpět na nádraží. Určitě to najdeš 🙂 není to v žádné zapomenuté uličce, ale přímo u silnice.

Pokud by sis ale stále dle mého popisu nebyla jistá, tak to mají krásně a zřetelně popsané na svých webových stránkách v kontaktu.

Když jsem s kamarádkou do kavárny vešla, tak se na nás hned usmály dvě slečny a cítila jsem lidskou a příjemnou atmosféru. První dobrá s obsluhou dělá hodně 🙂 nebo alespoň mě na obsluze dost záleží. Nedávno jsem měla namířeno do jiné kavárny, která byla shodou okolnostem kousek od téhle, ale při „nepříjemné“obsluze jsem si raději na kávu zašla do Vegan Sweet Bar. 

Své místečko k sezení jsme si vybraly v zadní části kavárny
, které je kousek do kuchyně a je přímo naproti dveřím technické místnosti. Pokud jsi někdy v kavárně byla, tak už ti je jasné, že naše kroky vedly ke dvěma křeslům. To byla taková pohoda. Připadly jsme si jako doma v obývacím pokoji 🙂 kam se hrabou nepohodlné židle, co jsou v kavárnách běžně.

Jakmile jsme si sedly a odložily bundy, tak nám slečna donesla sklenky s vodou 🙂 to je vždy tak milé! Nabídku na nápoje a pokrmy mají na každém stole. Musím uznat, že nabídku mají rozmanitou. Kousek do nás byla prosklená chladící vitrína, kde bylo pár druhů dortíků a nějaký jogurt. V nabídkovém listě jsou i jiné pokrmy.

My si objednaly Latté se sojovým mlékem. Doma si připravuji kávu z kravského mléko, takže si v kavárnách ráda objednávám jiné alternativy, než běžně. Je to příjemné chuťové zpestření kávy.

Lattéčko nám slečna donesla do pár minutek po objednání 🙂 opět klasicky tam byla na kávě malůvka, takže Latté art. Potom nastala chvilka štelování a focení 😀 známe každá.

Káva byla opravdu výborná, mňam.. a to sojové mléko tomu dodalo tu pravou chuť, fakt výborné 🙂 v kavárně byl klid, žádný ruch či hlasitá hudba. Povídalo se tam příjemně a kdybych neměla domluvený odvoz domů, tak bych tam dokázala sedět ještě několik dalších hodin. Při další návštěvě si to vynahradím. Rozhodně tato návštěva nebyla poslední 🙂 moc ráda se do kavárny Mymika vrátím!

Znáš kavárnu Mymika? 
Co si v kavárně objendáváš nejraději?
Dáváš si do kávy klasické kravské mléko nebo rostlinné? 

6 komentářů Přidat své
  1. Jsem z Brna a o této kavárně slyším poprvé:D Možná to je tím, že na kafe vůbec nejsem, takže ho nijak zvlášť nevyhledávám:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *