Barvím si obočí pomocí značky RefectoCil?

Několik let od té doby, co jsem si začala dělat něco s obočím jsem hledala vhodný produkt, který mi bude vyhovovat a se kterým budu nadmíru spokojená. Jo, za tu dobu jsem našla pár produktů, se kterými jsem byla spokojená, vyhovoval mi jejich výsledek, ale pořád to nebylo 100%.

Na praxi (kdo neví, tak chodím do 3.ročníku na kadeřnici) si kamarádka začala barvit obočí barvou značky RefectoCil. Nabídla mi, že to klidně můžu zkusit. Zrovna jsem měla udělané obočí. V té době jsem používala gelovou řasenku od L´oréal. Ta mě v to nezabránila, obočí jsem si odlíčila ubrousky, co máme na odstraňování barvy na vlasy z pokožky. Z výsledku jsem měla strach. Svojí řasenku na obočí jsem u sebe neměla, takže jsme věděla, že pokud se obočí nepovede, tak domů odjedu bez obočí 😀 no i to bych samozřejmě zvládla.

Odstín barvy měla v černé barvě (1 Pure Black), já jako bruneta? No to teda nevím, ale ona je také bruneta a obočí má hezky, přirozeně nabarvená, tak to u mě nemůže být tak hrozné, řekla jsem si.

Malé množství barvy jsem si vymáčkla z tubičky a přidala malé množství tekuté emulze (od značky RefectoCil – tekutá aktivační emulze 3%). Oba produkty lze zakoupit na Notino, kde tento týden (11-17.března) běží dny dopravy zdarma od 150 Kč.

 

 

Oba produkty se smíchaly a vznikla černá kašička, kterou jsem si pomocí vatové tyčinky do uší nanesla na obočí. Barva se musí nanášet rychle (oxiduje) a opatrně! Je potřeba jí nanášet pouze na chloupky, ne na pokožku! Lze s ní ale udělat hezky tvar, pokud ho máš vytvořené pomocí svého obočí (chloupků), myšleno vytrhané..

 

 

 

Popravdě jsem do barvy moc nadějí nevnášela. A to z jednoho jediného důvodu. Dříve jsem měla barvu na obočí (značka Delia). Tu jsem vyzkoušela asi 2-3x a pokaždé to byla hrůza! Barva na obočí chytla málo a při klasickém umývání obličeje nevydržela ani 2 dny, opravdu výdrž byla žalostně nízká.

 

 

 

To je jeden z nejhlavnějších důvodů, proč jsem další barvy na obočí nezkoušela.

Po nanesení barvy jsem jí na obočí nechala působit cca 3 minuty. Mohla jsem klidně i déle, ale měla jsem obavy.

 

 

 

Zbylou barvu jsem odstranila pomocí vody a odličovacího tamponku. Šlo to krásně! Nikde jsem na pleti neměla obarvené fleky, barva zůstala pouze na chloupkách. Z výsledku jsem byla opravdu nadšená! Obočí bylo maličko tmavší, než dříve (pochopitelně, takhle je to u každého čerstvého barvení), ale vypadalo mnohem více přirozeně, než s předešlými produkty, které jsem dříve používala.

 

 

 

Při každodenní rutině umývání pleti 2x za den mi nabarvené obočí vydrželo přes týden. Po tom týdnu už bylo vidět, že je potřeba barvení obnovit. Nikde mi při mytí barva z obočí neztékala, toho se bát nemusíš!

 

 

 

 

Barvu (stejného odstínu) i tekutou aktivační emulzi jsem si zakoupila na výše zmiňovaném e-shopu a barvení doma zopakovala. Tahle si obočí barvím už několik měsíců a jsem naprosto spokojená! Mohu říct, že na 99%! Dokonce jsem barvu už doporučila dál a kamarádky jsou s ní také moc spokojené 🙂

Líbí se mi, že značka RefectoCil má v nabídce mnoho odstínů i verzí aktivačních emulzí.

 

 

Tubička barvy má 15 ml a aktivační emulze 100 ml. U obou produktů na jedno barvení stačí opravdu malé množství, takže oba vydrží opravdu dlouho! S barvou na obočí lze barvit i řasy, ale to jsem nezkoušela 🙂

Barva na obočí od RefectoCil mě vyšla na 132 Kč a aktivační emulze na cca 250 Kč. 

Znáš značku RefectoCil?

Jak si upravuješ obočí ty?

Barvila sis někdy obočí nebo řasy? 

9 komentářů Přidat své
  1. Barvu používám už přes 11 let a jsem s ní velmi spokojená. Místo aktivační emulzi doporučuji klasický 3% peroxid vodíku z lékárny. Vychází pár korun a je to to samé 🙂

    1. Pro příště si nejspíš koupím tu levnější variantu.. Stejně ho doma musím mít, kvůli přelivu 🙂 diky za tip!

    1. Jako kadeřnice musím být s barvami odvážná 😀 hihi..
      Nemáš vůbec zač 🙂 snad ti barva bude také vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *