Kavárna přímo v tržnici na Zelňáku

Trochu jiná kavárna, ale stále skvělá! Asi takhle bych popsala Jazzovou kavárnu Podobrazy, která se nachází na Zelném trhu v Brně.

Do ní jsem se úplnou náhodou vypravila s kamarádkou na dopolední kávu 🙂 ani jedna jsme netušily do jaké kavárny chceme jít. Ráda navštěvují nové podniky, i když také moc ráda navštívím kavárnu v jaké jsem už byla mockrát. Ten den jsme měly chuť na jinou, kde jsme ještě nebyly. Kamarádka přímo dole v tržnici na Zelňáku  uviděla kavárnu Podobrazy. Řekly jsme si, že to zkusíme.

Hned jak jsme vešly, tak bylo jasné, že návštěva bude nejspíše fajn 🙂 kavárna byla skoro plná. Naše návštěva probíhala v dopoledních hodinách, takže je pochopitelné, než bude plno.  Ale i tak jsme si našly příjemné místečko.

Jakmile jsem si v klidu sedly ke stolu, tak nás uvítala milá slečna a donesla nám dva nápojové lístky. Oceňuji, že každé donesla zvlášť. Už jsem se v mnoha kavárnách setkala s tím, že buď na každém stolku je automaticky jeden a nebo i obsluha donese pouze jeden, ale u stolu sedí dva zákazníci.

Nabídka kávy byla úplně klasická, jako v každé jiné kavárně. Nic, co by mě překvapilo. Mám ráda, když je v nabídce něco extra, co v ní normálně nebývá, taková limitovaná edice. Obě jsme si tedy objednaly Cappuccino, akorát já s tím rozdílem, že jsem chtěla sojové mléko. Doma si do kávy dávám klasické, ale v kavárně si vždy, pokud je to možné objednávám nějaké rostlinné. Mně ta rostlinná mléka chutnají 🙂

Kávu nám obsluha donesla rychle. Byla hezky naservírovaná na jednom tácku, společně s malou skleničkou vody a cukřenkou s třtinovým cukrem.

Já nevím, ale mnohem více bych ve všech kavárnách uvítala normální sklenice, které mají klasickou velikost. Tohle je panák a přijde mi to směšné. Když to jde v jiných kavárnách, kde Vám samy od sebe chodí vodu dolévat, tak proč by to nešlo ve všech.. 

Co musím v téhle kavárně pochválit, tak je otvírací doba. Přes týden, včetně soboty mají otevřené od 7:30 do 22h. V neděli od 9-21h. 

Při naší návštěvě se na baru dělala čerstvá snídaně. Téhle možnosti jsme nevyužily. Ale vonělo to krásně!!

Netuším, jak dlouho jsme v kavárně přesně byly, ale přes 2 hodiny určitě. Během návštěvy se nás obsluha přišla jednou zeptat, zda máme vše.

Návštěva wc je při pití kávy nutností 😀 záchody má kavárna moc hezké, čisté a v chodbičce je i krásné, velké zrcadlo!!

Já za mojí objednávku tedy Cappuccino se sojovým mlékem platila 70 Kč.

Návštěva kavárny byla fajn a klidně si do ní zajdu ve večerních hodinách na sklenku vína! 

11 komentářů Přidat své
    1. Ráda něco pochválím, když je to pravda 🙂
      O kavárně Café Momenta jsem psala článek v létě 🙂

  1. Děkuji holky za komentáře 🙂 určitě se v téhle kavárně zastavte, až budete u nás v Brně 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *