Návštěva bistra Ocean48

Přeji hezký den 🙂 dlouho tu nebyl tip na nějaký podnik, kam si zajít na jídlo, tak je na čase to ihned napravit.

Miluji mořské potvory, ty bych mohla pořád. Takže kam jinam se vypravit na oběd, než za mořskými potvorami. Moje bývala spolužačka a úžasná kámoška je miluje stejně, jako já, takže jsme se na společný oběd vypravily společně.

Zvolily jsme snad nejvíce známí podnik nejen v Brně, který se specializuje na poklady z moře. O jaký jiný podnik se může jednat, než o Ocean48.

Ocean48 má po Brně více prodejen – na ulici Česká, Merhautova, Mínská a Palackého třída. Potom v Obchodním centru Letmo a v Olympii.

Pokud nejsi z Brna, tak máš možnost podnik dále navštívit v Olomouci nebo v Hradci Králové.

My zvolily bistro v centru Brna, tedy na ulici Česká 26. V tomhle bistru mají k dispozici i „hladové okénko“, takže nemusíte vcházet dovnitř. My ale dovnitř šly. V prvé řadě nám do čichových buněk praštila pro někoho vůně, ale pro někoho nepříjemný „smrádek“ rybiny, nečekaně. Hned jsem si připadala jako někde na dovolené u moře 🙂

Jelikož se jedná o bistro a ne o restauraci, jako je na ulici Palackého třídy, tak nabídka pokrmů je na České omezená. K dispozici je nad pultem velká tabule s nabídkou sezónních pokrmů (cca 7 druhů) a poté ceník s vypsanými nápoji a přílohami.

Já váhala nad krevetovým burgerem, ale nakonec zvolila Thajské červené kari s krevetami, treskou a zeleninou s jasmínovou rýží. Kamarádka si objednala Grilované kroužky kalamárů, míchaný salát s omáčkou.

Mně jídlo vyšlo na 130 Kč a kamarádku o 10 Kč dráž.

Šly jsme si sednout ven, kde Ocean48 má před podnikem pár barových židlí se stoly a deštníky. Zde to funguje hodně podobně, jako ve Forky´s. Pokud si zvolíš čekání na jídlo venku, tak dostaneš šikovnou mašinku, která začne pípat a vibrovat po připravení pokrmu. Na jídlo jsme čekaly cca 10 minut, což je super čas 🙂

Když jsme prvně obě viděly jídlo, tak nám blesklo hlavou, že je toho nějak málo. Co by jsme za tu cenu chtěly, že 😀 ale opravdu bylo toho málo. Navíc kalamáry s míchaným salátem byly ještě dražší, než mé jídlo. Obě jídla byly moc dobře ochucené a byly moc dobré! Opravdu jsme si pochutnaly, ale shodly jsme se na tom, že po dojedení nemůžeme říct, že jsme dosyta najedené.

 

Tak jsme se šly ještě dojíst na Zelný trh, kde jsme si u pojízdného stánku Love My Ice Cream Brno daly kopeček pistáciové zmrzliny, která je prý dovezena až ze Sicílie. No byla výborná 🙂 opravdu doporučuji! Jeden kopeček vychází na 35 Kč.

 

Chodíš do prodejny Ocean48?

Máš ráda mořské potvůrky?

6 komentářů Přidat své

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *