Jaké přípravky používám na úklid své domácnosti?

Úklid mě baví! Miluji ten výsledek po něm. Jak je vše čisté, voňavé a jako nové 🙂 Ale samozřejmě na úklid musím mít i náladu. Pokud jí mám, tak to jde samo.

V dnešním článku Ti chci ukázat, jaké přípravky mi k tomuhle výsledku pomáhají.

Rozeberu celý byt 🙂 já sice nemám nějak velký byt, ale ještě před pár týdny jsem bydlela ve velkém rodinném domě, kde i jeho úklid byl na mně, takže je úplně jedno jestli se jedná o rodinný dům o velikosti 4+1 a nebo o byt 1+kk.

Nejvíce úklidových přípravků mám od značky Eurona, na 2. místě je značka z Lidlu tedy W5 a dále klasika Savo. Tuším, že ani od jiné, další značky nic nepoužívám 🙂

Když už jsem značku Eurona nakousla, tak s ní i začnu u představování produktů, které od ní ve své domácnosti používám. Produkty neobsahují – Fosfáty, chlor, formaldehyd a perborát. Navíc jsou snadno biologicky odbouratelné.

Praní 

 • Tekutý prací prostředek na bílé prádlo – moc pěkně voní 🙂 a to nejen v nádobě (1l) ale i po vyprání na oblečení. Obsahuje speciální složku WHITE-ACTIVATE s bělícím a opticky rozjasňujícím efektem pro jasně bílé prádlo. A jak pere? No skvěle! Super je i praktická odměrka ve formě uzávěru. Složky, které obsahuje a mohli by tě zajímat – 5-15% nelontové povrchově aktivní látky, opticky zjasňující prostředky, Aloe vera, Linalool, a mnoho dalších..
 • Tekutý prací prostředek na barevné prádlo – super přípravek na barevné prádlo, které se postará o ochranu jeho barvy. A ta vůně!! Opět stačí pouze malé množství 🙂 takže 1l lahve vydrží poměrně dlouho. Neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače.
 • Aviváž a kondicionér černý hrozen – na tuhle vůni jsem si musela zvyknout. Je dost taková řekla bych i agresivní, ale když se jí dá méně, tak je super 🙂 teď mohu dát i o kapku více a voní mi skvěle. Má antistatické účinky.
 • Aviváž a kondicionér levandule – levandulovou vůni miluji, takže na ní jsem si zvykat nemusela 🙂 ta mi voněla okamžitě. Neobsahuje žádná barviva. Obsahuje vybrané kosmetické parfémy.

Kuchyň

 • Čistič sklokeramické desky – velmi koncentrovaný produkt 🙂 hned v prvním případě se mi tohle tvrzení firmy potvrdilo. Vůně je krásná po limetce a citronu. S čištěním sklokeramiky jsem vždy měla problém, i když jsem pak přišla na produkt se kterým to šlo snadněji, ale stále ne tak snadno, jak s tímhle čističem. A ten lesk po vyčištění!! Navíc obsahuje ochranou složku E-PROTECTION.

Koupelna 

 • Čistící prostředek na koupelnové podlahy s odstraňovačem skvrn od vodního kamene – obsahuje speciální čistící složku E-PROTECTION, která odstraňuje zaschlé skvrny od vodního kamene. Já si tento přípravek nemohu vynachválit. Nesnáším cokoliv na umyvadle a hlavně špinavý kohoutek, kdy na nerezu jde všechno vidět. Vadí mi i malá skvrna! A s tímhle si přípravek poradí 🙂 okamžitě! Navíc se po aplikaci již nemusí umývat, otírat, ani oplachovat. Prodává se 500 ml, ale ředí se s vodou.

Ostatní 

 • Pohlčovač pachů s vůní Neutral – lze používat na všechny textilie. Já občas používám i na podlahu, kdy se mi pes počůrá a potřebuji po vyčištění ještě zneutralizovat stopy, akorát dále pak je třeba utřít vlhkou hadrou, aby nedělal na podlaze fleky. Má okamžitý účinek. Prodává se v 500 ml.
 • Leštěnka na nábytek – používám na veškerý dřevený, laminátový nábytek. Obsahuje speciální složku E-PROTECTION, která se postará o zabránění příliš velkého usazování prachových částic. Kdy se postará o čistotu, odstranění prachu, lesk a vůní. Prodává se ve 250 ml lahvičce.
 • Čistič na plovoucí laminátové podlahy – jedná se o speciální péči, kdy přípravek chrání podlahy před opotřebováním. Podlaha se po aplikaci opravdu moc pěkně leskne a hlavně dokonale voní!! Do 4l vody se dává 30 ml přípravku, opravdu nedávat více.
 • Univerzální úklidový prostředek s vůní pomeranče – velmi snadno se postará o odstranění všeho, co je třeba (i mastnoty) a to bez jakéhokoliv povlaku! Jedná se o víceúčelový přípravek. Já ho používám opravdu všude, kde je třeba! I klidně nastříkám na podlahy a hadříkem setřu. Jeho účinky jsou silné, ale neškodí pokožce, což mohu potvrdit. A dokonale voní po pomeranči. Prodává se po 1 000 ml.
 • Parfémová sašetka – mám jí na poličce za wc v rohu a nejen, že v interiéru vypadá skvěle ale i moc pěkně voní. Mám jí ve vůni černý hrozen. Ale prodávají se i jiné vůně.

 

Od značky Eurona mám i jiné produkty, ale nejedná se již o čistící prostředky. Ale o těch klidně mohu sepsat článek příště, když bude zájem 🙂 jedná se o organické hnojivo, čistící prostředek na interiér auta, přírodní aktivní hřejivý krém, přírodní aktivní chladivý krém, pohlčovač pachu do bot, královská pochoutka pro pejsky Losos & kuře, atd.. 🙂

Značka W5 z Lidlu, to je má druhá nejvíce používaná značka na úklid.

Kuchyň 

 • Osvěžovač do myčky – na vyzkoušení jsem vzala s vůní jablka a pak i citronu. V myčce mám zatím jednu vůni jablka. V balení jsou tři osvěžovače. Já ten jeden mám pověšený tuším 3 týdny a během té doby jsem myčku měla puštěnou nejmíň 10 a stále mám ten jeden. Otevřu myčku a ona voní! Paráda!
 • Tablety do myčky – vždy jsem byla zvyklá používat Somat tablety, ale zrovna, když jsme se stěhovali, tak v Lidlu byl úklidový týden a měli tam i tablety do myčky od jejich privátní značky. Jedná se o Family Pack, kde je 60 tablet za pár desítek korun, tak jsem se je rozhodla vyzkoušet 🙂 pouze jednou se mi stalo, že se tableta nerozpustila celá, ale myslím si, že to bylo tím, že v zásobníku na tablety zůstala voda, tudíž se tam tableta jakoby přilepila. Jinak nádobí je vždy lesklé, čisté a nezanechávají na sklenkách žádné bílé povrchy, ani skvrny.
 • Jar – i když v ruce nádobí moc neumývám, tak občas ano. Nějaké ty pomalované hrnečky, které nesmí do myčky v ruce umyji. Tento jar je označen jako eco a je s vůni citrusů. Parádně voní, pěkně pění a nádobí umyje a zbaví nečistot, mastnoty skvěle. Prodává se v 0,5 litrovém balení.
 • Sůl do myčky – já sůl přidávám občas. Nevidím rozdíl mezi solí od známé značky a touhle z Lidlu za pár korun. Prodává se po 2 kg.
 • Leštidlo do myčky na nádobí – já leštidlo přidávám do myčky vždycky. Kupuji mnoho let tohle a jsem s ním velmi spokojená. Hlavně za tu cenu, paráda! Nevýhoda je dávkovače, kdy produkt teče vždy kolem otvoru, kam patří a ne do něj. Prodává se po 1 l a stojí okolo 30 Kč.
 • Odstraňovač vodního kamene – má na starost prodlužovat životnost spotřebičů, zajistit plný výkon varných konvic a kávovarů, pachově a chuťově neutrální. V balení je 8 tabletek. Do kávovaru jsem nezkoušela, jelikož do něj mám přímo od výrobce dvě tablety určené k čištění. Ale do varné konvice je super!
 • Čistič myček nádobí – postará se o rozpuštění vodního kamene a mastnoty, které v myčce zůstanou. Mám zkušenosti i s dražší značkou a nevidím rozdíl. V balení je 5 tablet po 25 g.

Ostatní 

 • Gel do wc – jedná se o takovou tu tyčinku, která má v sobě gel a pomocí „pistolky“ se na záchodové míse uděl kytička, která voní 🙂 no je to spíše „kytička“ ale stále tu jednu samou máme na wc cca 3 týdny a stále drží a je vcelku velká.. A to jsem odhadovala, že kytička po pár spláchnutí okamžitě sklouzne 😀
 • Čistič skel – já na okna, zrcadla a skla používám už jenom pouze tohle. Moc pěkně voní, dělá lesk, čistí, takže svůj účel naprosto plní. Prodává se po 1 l za pár desítek korun.
 • Vlhčené ubrousky – ubrousky používám na rychlé utření podlahy, nábytku, atd.. Tyhle skvěle pečují o čištěné plochy a navíc skvěle voní po Aloe Vera. V balení je 40 kusů a stojí pár korun.
 • Gelový čistič potrubí – skvěle se postará o pořádné vyčištění potrubí a odstranění mastnoty, bordelu a vlasů! Pecka 🙂 prodává se po 1 l.
 • WC čistič – parádně záchodovou mísu vyčistí. Prodává se po 1 200 ml.

Ostatní značky, které také používám.

 • SAVO bez chlóru – produkt je především určen na odstranění vodního kamene, ale já jej používám i na čištění klik u dveří. Vyhovuje mi dávkovač ve spreji.
 • Jar gelové kapsle – tyhle gelové kapsle jsem dostala zdarma k myčce. V balení jsou tři. Kapsle se rozpustila celá, nádobí pěkně umyla, ale já v ní nevidím rozdíl mezi tabletou z od W5 a touhle.

Já ještě používám dezinfekční přípravek Sanytol, ale ten mi již bohužel došel.

Mám i seznam přípravků, které mě lákají vyzkoušet a v budoucnu je vyzkouším – Dezinfekce Covidor od Eurony, Tablety do myčky EcoWave od Eurony, Tekutý prací prostředek na praní všeho druhu prádla od Eurony, Bio-aktivní odstraňovač skvrn na prádlo od Eurony, Pohotovostní sprej na skvrny od Eurony, Čistič nerezových povrchů od Eurony, Zázračná čistící růžová pasta The Pink stuff, Čistič do myčky nádobí Madel, Sidolux Premium na dřevěné a laminátové podlahy s avokádovým olejem, Sidolux Universal s vůní Pet Odor Neutralizer.

 

Jaké značky používáš ty? 

Bez jakých přípravků se tvá domácnost neobejde? 

2 komentáře Přidat své

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *