Vyživující pleťová voda – Amica

Krásné velikonoční pondělí 🙂 dnes tu mám pro tebe recenzi na produkt od značky, která se tu na blogu ještě nikdy neobjevila. Jedná se o značku Alpa a její produkt Amica, což je pleťová voda.

Alpa má v nabídce mnoho pleťových vod, každá je určená pro jiný typ pleti. Já mám pleťovou vodu, která se má postarat o výživu mé pokožky. Vyživené pokožky není nikdy dost!

Pokud by jsi nechtěla svojí pokožku vyživit, tak můžeš zvolit pleťovku pro stažení, číštění, zvláčňující, kafrovou nebo základní.

Výrobce pleťovou vodu popisuje jako pro očištění od make-upu, nečistot a mazu. Rozdíly v odlišnostech pleťových vod Amica jsou zejména kvůli typu pleti, podílem alkoholu a jiných přísad, které obsahují.

Tak a teď konec okecávání ohledně jiných druhů pleťových vod Amica a vhrnu se na pleťovou vodu, kterou jsem zkoušela já.

Výrobce vyživující vodu popisuje, jako vodu s nízkým obsahem alkoholu a díky tomu se hodí pro všechny typy pleti, což je parádní! Má regenerační účinek pomocí allantoinu, extraktu z ovesných vloček, vitamínů E a B a minerálních látek. Díky celému složení má pleťová voda výrazně vyživující a osvěžující účinek. 

Pleťová voda má lahvičku o objemu 60 ml, což by se někomu mohlo zdát málo. Já mezi tuhle kategorii taky patřím, ale naopak se hodí na cestování. A malé balení taky není na škodu, tak proč ně 🙂

Co mě nejvíce zaráží je cena. Na oficiálním e-shopu značky Alpa stojí pleťová voda 21 Kč, což je opravdu směšná částka 🙂 takhle málo stojí úplně všechny pleťové vody Amica bez rozdílu na druhu.

Jediné mínus pro někoho, co se týče balení při cestování by mohl být materiál lahvičky. Celá lahvička kromě vršku je ze skla. Naopak pro někoho, kdo se vyhýbá plastu je to určitě plus, kromě toho vršku no 😀 ten to kazí.

Otvor je klasicky „volný“. Myslela jsem si, že při aplikaci na tamponek se mi vody nadávkuje více, než bych žádala. Ani jednou se to nestalo 🙂

Teď tu mám chvilku pro složky, které voda obsahuje 🙂

Allantoin, který voda obsahuje patří mezi deriváty přírodní látky. Má i jiné názvy, než je tento. Je možné, že tuhle látku znáš, ale pod jiným názvem, např. Gluxyldiureide nebo Glyxyldiureid. Látka se přirozeně vyskytuje v rostlinách i živočiších. Najdeš jí třeba v kaštanu, cukrové řepě, heřmánku, pšeničných klíčcích nebo moči savců. Do kosmetiky se přidává jako bílý prášek bez zápachu. Allantoin se do kosmetických produktů přidává kvůli tomu, že pleť chrání, uklidňuje, regeneruje a hydratuje. Dokáže minimalizovat póry, má anti-agingové schopnosti a pomáhá při pokožce, která má jízvičky po akné. Podporuje růst nových buněk, obnovuje kožní tkáň, zmírňuje podráždění, chrání pleť před škodlivými vlivy UV záření. Kvůli tomu, že se někdy tato látka tvoří z moči savců, tak by Allantoin mohl být problematický pro vegany. 

Co se vůně pleťové vody týče, tak mi je příjemná. Ano, slabě z ní alkohol cítit jde, ale rozhodně si pod tímhle popisem nepředstavuj klasický „smrad“ Alpy. To opravdu nee! Mně vůně přijde osvěžující a dodává 100% pocit čistoty pleti 🙂

Mohu s čistým svědomím potvrdit, že mi voda krásně vyčistí pleť 🙂 neodličuji s ní make-up, ale pouze s ní pleť dočišťuji. Třeba takhle nyní za poslední týdny vypadá má odličovací rutina – make-up odlíčím pomocí micelární vody od Yves Rocher (recenze), opláchnu obličej čistou vodou z kohoutku a buď následuje dočištění a výživa pomocí téhle pleťové vody Amica nebo to střídám s vodou od Bione z řady Antakne (ta na rozdíl od Amica vody pleť vysuší) nebo jako poslední možnost použiji vodu od For Life & Madaga (recenze). Během používání pleťové vody jsem nezaznamenala, žádné zhoršení mé pokožky. Voda pleť nevysušuje, nedehydratuje, ale naopak dodává jí hydrataci, vůni, čistotu a výživu 🙂

Celé složení pleťové vody Amica s extraktem z ovesných vloček: Aqua, 27% vol. Alkohol Denat, Glycerin, Benzyl Alkohol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Avena Sativa Kernel Extract, Trideceth.9, PEG-5 Ethylhexanoate, Dehydroacentit Acid, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, o-Isomethyl Ionene, Linalool. 

Znáš produkty od značky Alpa?

Máš zkušenosti s pleťovou vodou Amica?

6 komentářů Přidat své

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *